Zadzwoń do nas: (22) 844 19 84 / (22) 844 80 77 / 665 777 244 Email: kociesprawy@kociesprawy.pl

Nie masz jeszcze prenumeraty naszego magazynu?  Zamów

NR 184 – LUTY 2018Spis treści:

W HOŁDZIE KOTOM

Z wielką gracją chadzające własnymi ścieżkami, dzikie, magiczne, zwinne i niezwykle piękne koty od wieków intrygują człowieka. Udomowione prawie 10 tysięcy lat temu, spełniają nasze marzenie o małym tygrysie. Stały się bliskie, przyjacielskie, pozwalając drapać się za uchem i mrucząc przy tym najpiękniejszą muzykę świata. Jednak mimo tak długiego stażu w kontaktach z nami, pozostały tajemnicze, w dalszym ciągu chadzają własnymi ścieżkami i nie podporządkowują się homo sapiens. Zastanawiam się właśnie, czy to aby przypadkiem nie koty udomowiły nas! Toż to człowiek zabiega o uwagę kota, o jego miłość, to człowiek jemu służy! W końcu także to człowiek postanowił go uczcić, ustanawiając Dzień Kota we Włoszech 17 lutego 1990 roku. W Polsce po raz pierwszy oficjalnie Dzień Kota został ogłoszony 16 lat później, 2006 roku – również 17 lutego. Święto to jest nie tylko oddaniem hołdu mruczącemu bóstwu, ale także inicjatywą mającą na celu zwrócenie uwagi społeczeństwa na problem bezdomnych, często głodujących kotów.
Obecność kotów pożądana jest coraz częściej w przedszkolach, w szkołach, szpitalach, hospicjach. Zwierzęta te mają przecież wiele zalet. Uczą odpowiedzialności, systematyczności, empatii. U dzieci wychowujących się z kotami rzadziej występują alergie czy astma. Koty mają także działanie terapeutyczne – jako pomocnicy terapeutów w felinoterapii. Znane są przypadki, że niektórzy lekarze przepisują koty na receptę dla dzieci autystycznych czy z porażeniem mózgowym. Odwiedzające hospicja koty łagodzą obyczaje. Łączą pensjonariuszy, wzbudzając swoją obecnością żywe zainteresowanie. Na oddziałach szpitalnych, szczególnie psychiatrycznych, zwierzęta te pomagają otworzyć się pacjentom, ułatwiając tym samym terapię. W szkołach, przedszkolach organizowane są pogadanki o kotach, konkursy plastyczne, dzieci tworzą albumy swoich pupili, opowiadają o nich. Z zajęć wychodzą z nową wiedzą i często z pragnieniem przygarnięcia zwierzątka. Wiele szkół i przedszkoli przesyła do naszej redakcji prace plastyczne i literackie swoich wychowanków, które z dumą publikujemy na łamach KOCICH SPRAW.

Dzień Kota to wspaniały moment do składania życzeń, wiele przecież zawdzięczamy naszym futrzakom. Weź zatem na kolana kota, przytul go, wygłaszcz, pochwal się nim na portalach społecznościowych, wyślij także do naszej redakcji zdjęcie tego szczęśliwca! Życzymy wszystkim puszystym czterołapom najwspanialszych opiekunów! Bo najlepszym prezentem, jaki można im podarować, jest na pewno... taki, który po kilku tygodniach nie pozbędzie się przyjaciela jak niepotrzebnego mebla.

Magda Izabella Bielicka
redaktor naczelna KOCICH SPRAW

 

 

 

 

 

 

 


 

Zakup numerów archiwalnych

Kochani Czytelnicy!

Kiedy 17 lat temu ukazał się pierwszy numer KOCICH SPRAW, wszyscy myśleliśmy, że tak już zostanie do końca świata i jeden dzień dłużej. Ale okazało się, że świat nieustannie się zmienia. Zmiany te nie ominęły również naszego kochanego miesięcznika. Wzrost popularności mediów elektronicznych sprawił, że kolejno zakładaliśmy portale internetowe, modyfikowaliśmy je, by być jak najbliżej Was. I dziś, idąc z duchem czasu, postanowiliśmy czasowo zawiesić wydawanie KOCICH SPRAW, ale pozostać w internecie. Polecamy się serdecznie w świecie wirtualnym.

Są Państwo naszymi najwierniejszymi Czytelnikami.


Proponujemy nabycie naszych  numerów archiwalnych w cenie
10
zł za egzemplarz
plus koszty wysyłki:
za 1-2 numery - 7,30 zł,
za 3-5 numerów - 9,00 zł,
za 6-10 numerów - 14,00 zł,
za 11-20 numerów - 19,00 zł,
powyżej 20 numerów - 23,00 zł


Numery archiwalne KOCICH SPRAW można kupić wpłacając na nasze konto w: Bank CITY HANDLOWY, odbiorca Magdalena Bielicka nr: 90 1030 0019 0109 8510 0047 2125 
odpowiednią kwotę w banku lub na poczcie lub drogą internetową.

Na przelewie lub przekazie w miejscu "tytułem" proszę podać również adres wysyłki (jeśli jest inny niż adres właściciela konta) oraz wskazać numery archiwalne, których wpłata dotyczy oraz numer telefonu lub adres mailowy.

Do Państwa dyspozycji -
kontakt z redakcją:
mailowy –
m.i.bielicka@kociesprawy.pl; lub kociesprawy@kociesprawy.pl  
telefoniczny –
603-784-255, 665-777-244

Łączę serdeczne, mruczące pozdrowienia,
Magdalena Izabella Bielicka
redaktor naczelna