Zadzwoń do nas: (22) 844 19 84 / (22) 844 80 77 / 665 777 244 Email: kociesprawy@kociesprawy.pl

Nie masz jeszcze prenumeraty naszego magazynu?  Zamów

NR 176 – CZERWIEC 2017Spis treści:

DOM
Niemal założyć się jestem gotów,
Bo wątpliwości moich to nie budzi,
Że gdzie jest dom szczęśliwych kotów,
Tam też jest dom szczęśliwych ludzi.
Franciszek J. Klimek

DO SZCZĘŚCIA BRAKUJE JEDYNIE… KOTA!
Współczesny pęd życia, brak czasu na zastanowienie się nad jego sensem, wyścig szczurów w korporacjach, praca do późna, brak urlopu, stres, przemęczenie i w efekcie rozczarowanie, że życie przemija, przelatuje przez palce… Jaki to ma sens? Czy warto zabijać się dla niepewnej przyszłości? Jak odreagować stres, jak wypocząć?
Wiele osób jeszcze o tym nie wie, że to właśnie kot jest takim antidotum, że to on właśnie może dać ukojenie, radość, może odstresować nas w czasie nawet największych problemów. Kontakt z kotem wpływa bardzo korzystnie na poprawę samopoczucia i zdrowia człowieka. Głaskanie, przytulanie, trzymanie na kolanach mruczącego zwierzaka stanowi nawet formę terapii dla osób zahukanych, przemęczonych, zestresowanych, nie mających chęci do życia. Już samo przebywanie z kotem, obserwowanie jego zabaw, pielęgnacja czterołapa działa terapeutycznie. Kociarze doskonale wiedzą, jak wiele znaczy nasz mruczący terapeuta, jak wiele jest wart. Jakże często się słyszy – „nie lubię kotów, one są wredne, drapią, nie słuchają się…” i tak dalej.
Oczywiście mówią tak osoby, które kotów nie znają i nawet nie starają się ich poznać. Jednak mogą tak myśleć tylko do czasu. Przychodzi w końcu taki dzień, kiedy kot wkracza na ich terytorium, wkrada się do ich, wydawałoby się, spokojnego dotąd życia. Często nadchodzi to zupełnie nieoczekiwanie.
I wtedy okazuje się, że przy takim kocie potrafią się wyciszyć, poprawia się ich nastrój, mija stres i nie wiadomo kiedy są cali kotem pochłonięci.

Gdy kot pojawia się w naszym życiu, natychmiast wzbudza nasze zainteresowanie. Chcemy, by zwracał na nas uwagę, bawimy się z nim, głaszczemy go, przytulamy, nie czujemy się już samotni i zmęczeni. Kot mobilizuje nas do działania, stajemy się aktywni, zapominamy o stresie i sprawach, które dotąd zaprzątały nam głowę. Całkiem nieświadomie ładujemy się dobrą energią, bo kocia energia działa na nas bardzo pozytywnie – kot zabiera nasze ujemne ładunki energetyczne i dostarcza nam swoich dodatnich.
Dowiedziono też, że kontakt z kotem powoduje obniżenie ciśnienia krwi, a także poziomu trójglicerydów i cholesterolu we krwi, dzięki czemu zmniejsza się ryzyko chorób serca i układu krążenia. Głaskanie kota łagodzi też dolegliwości reumatyczne. Również dzieci, które przebywają w towarzystwie kota, uczą się otwartości, cierpliwości, odpowiedzialności za żywe stworzenie. Kontakt ze zwierzęciem wpływa także korzystnie na rozwój emocjonalny dziecka, a także ułatwia komunikowanie się z innymi ludźmi. Koty pomagają też w uśmierzaniu bólu, gdyż często instynktownie szukają bolących miejsc na ciele człowieka i układają się na nich. W ten sposób mogą złagodzić lub całkowicie wyeliminować ból u osób cierpiących.

A zatem nie trać czasu, zaadoptuj zwierzaka. „Do serca przytul psa, weź na kolana kota”, odpręż się, uspokój, zrelaksuj i poczuj szczęście na co dzień.

Magdalena Bielicka
redaktor naczelna KOCICH SPRAW

 

Zakup numerów archiwalnych

Kochani Czytelnicy!

Kiedy 17 lat temu ukazał się pierwszy numer KOCICH SPRAW, wszyscy myśleliśmy, że tak już zostanie do końca świata i jeden dzień dłużej. Ale okazało się, że świat nieustannie się zmienia. Zmiany te nie ominęły również naszego kochanego miesięcznika. Wzrost popularności mediów elektronicznych sprawił, że kolejno zakładaliśmy portale internetowe, modyfikowaliśmy je, by być jak najbliżej Was. I dziś, idąc z duchem czasu, postanowiliśmy czasowo zawiesić wydawanie KOCICH SPRAW, ale pozostać w internecie. Polecamy się serdecznie w świecie wirtualnym.

Są Państwo naszymi najwierniejszymi Czytelnikami.


Proponujemy nabycie naszych  numerów archiwalnych w cenie
10
zł za egzemplarz
plus koszty wysyłki:
za 1-2 numery - 7,30 zł,
za 3-5 numerów - 9,00 zł,
za 6-10 numerów - 14,00 zł,
za 11-20 numerów - 19,00 zł,
powyżej 20 numerów - 23,00 zł


Numery archiwalne KOCICH SPRAW można kupić wpłacając na nasze konto w: Bank CITY HANDLOWY, odbiorca Magdalena Bielicka nr: 90 1030 0019 0109 8510 0047 2125 
odpowiednią kwotę w banku lub na poczcie lub drogą internetową.

Na przelewie lub przekazie w miejscu "tytułem" proszę podać również adres wysyłki (jeśli jest inny niż adres właściciela konta) oraz wskazać numery archiwalne, których wpłata dotyczy oraz numer telefonu lub adres mailowy.

Do Państwa dyspozycji -
kontakt z redakcją:
mailowy –
m.i.bielicka@kociesprawy.pl; lub kociesprawy@kociesprawy.pl  
telefoniczny –
603-784-255, 665-777-244

Łączę serdeczne, mruczące pozdrowienia,
Magdalena Izabella Bielicka
redaktor naczelna