Zadzwoń do nas: (22) 844 19 84 / (22) 844 80 77 / 665 777 244 Email: kociesprawy@kociesprawy.pl

Nie masz jeszcze prenumeraty naszego magazynu?  Zamów

NR 175 – MAJ 2017Spis treści:

KOT – to brzmi dumnie,
Przynajmniej u mnie
I to przemyśleć bracie chciej.
Ktoś pewnie powie:
Dumnie brzmiał człowiek!
Prawda.
Lecz teraz
Już coraz mniej.
Franciszek J. Klimek

I TY MOŻESZ ZOSTAĆ WOLONTARIUSZEM

Tegoroczny kwiecień nie rozpieszczał nas pogodowo. Śnieg, deszcz, zimno, silne wiatry dały się mocno we znaki. Dla człowieka to bariera do przeskoczenia, może się przecież ubrać cieplej, wziąć parasol albo zwyczajnie pozostać w domu. Tego wyboru nie mają niestety zwierzęta. One same o siebie nie potrafią, nie mogą zadbać. Im pomoc może jedynie człowiek. Nawet zwierzęta przebywające w schroniskach nie zawsze mają zapewnione dobre warunki bytowania. Nie mają odpowiednich kojców, bud, nie zawsze wystarcza nawet karmy. Brakuje również wolontariuszy.
Od kilku lat warunki życia zwierząt w schroniskach monitoruje Najwyższe Izba Kontroli. Jej działania, dzięki którym następuje poprawa życia zwierząt w tych placówkach, widoczne są już w wielu schroniskach. To bardzo ważne, że i dla NIK los zwierząt nie jest obojętny.
Są jednak miejsca, w których zwierzęta mają zapewnione wyjątkowe warunki życia. Psy biegają po dużych zagrodach, w których stoją ciepłe domki, nie ujadają, koty nie mieszkają w klatkach – mają do dyspozycji ciepłe pokoje z rozmaitością drapaków, legowisk, poduch i zabawek, z lisami rozmawia ich opiekunka, uratowane od śmierci konie hasają po wielkich pastwiskach, krowy, odebrane oprawcom, bezpiecznie przeżuwają jedzenie w zagrodach, świnki cieszą się na widok każdego odwiedzającego tę placówkę, kozy, kury, kaczki radośnie biegają po swoich padokach. A wokół nich krzątają się pracownicy, wolontariusze, wielu ludzi dobrej woli. A wśród nich aktor Marcin Dorociński, który w ramach akcji FRONTMANI dla SCHRONISK oddaje swój wolny czas zwierzętom. Te scenki zobaczyć można w schronisku Fundacji Międzynarodowy Ruch dla Zwierząt VIVA w Korabiewicach, pieszczotliwie nazywanym Korabkami.

Współautorzy akcji FRONTMANI dla SCHRONISK: firma farmaceutyczna Boehringer Ingelheim oraz Fundacja VIVA wraz z jej ambasadorem Marcinem Dorocińskim zwracają uwagę na konieczność stałej ochrony zdrowia zwierząt oraz rolę rozważnego wolontariatu. Zachęcam, by dołączyć do ekipy FRONTMANÓW (doświadczonych wolontariuszy). Wystarczy wypełnić krótki formularz zamieszczony na stronie www.FRONTMANIdlaSCHRONISK.pl.
Akcja rozpoczęła się w marcu i potrwa do jesieni. Schroniska czekają na nowych wolontariuszy, a mnie marzą się scenki z Korabek w każdym innym polskim schronisku dla zwierząt. Marzy mi się też, aby cytatowi Człowiek – to brzmi dumnie można było przywrócić pierwotne znaczenie.

Magdalena Izabella Bielicka
redaktor naczelna KOCICH SPRAW


 

Zakup numerów archiwalnych

Kochani Czytelnicy!

Kiedy 17 lat temu ukazał się pierwszy numer KOCICH SPRAW, wszyscy myśleliśmy, że tak już zostanie do końca świata i jeden dzień dłużej. Ale okazało się, że świat nieustannie się zmienia. Zmiany te nie ominęły również naszego kochanego miesięcznika. Wzrost popularności mediów elektronicznych sprawił, że kolejno zakładaliśmy portale internetowe, modyfikowaliśmy je, by być jak najbliżej Was. I dziś, idąc z duchem czasu, postanowiliśmy czasowo zawiesić wydawanie KOCICH SPRAW, ale pozostać w internecie. Polecamy się serdecznie w świecie wirtualnym.

Są Państwo naszymi najwierniejszymi Czytelnikami.


Proponujemy nabycie naszych  numerów archiwalnych w cenie
10
zł za egzemplarz
plus koszty wysyłki:
za 1-2 numery - 7,30 zł,
za 3-5 numerów - 9,00 zł,
za 6-10 numerów - 14,00 zł,
za 11-20 numerów - 19,00 zł,
powyżej 20 numerów - 23,00 zł


Numery archiwalne KOCICH SPRAW można kupić wpłacając na nasze konto w: Bank CITY HANDLOWY, odbiorca Magdalena Bielicka nr: 90 1030 0019 0109 8510 0047 2125 
odpowiednią kwotę w banku lub na poczcie lub drogą internetową.

Na przelewie lub przekazie w miejscu "tytułem" proszę podać również adres wysyłki (jeśli jest inny niż adres właściciela konta) oraz wskazać numery archiwalne, których wpłata dotyczy oraz numer telefonu lub adres mailowy.

Do Państwa dyspozycji -
kontakt z redakcją:
mailowy –
m.i.bielicka@kociesprawy.pl; lub kociesprawy@kociesprawy.pl  
telefoniczny –
603-784-255, 665-777-244

Łączę serdeczne, mruczące pozdrowienia,
Magdalena Izabella Bielicka
redaktor naczelna