Zadzwoń do nas: (22) 844 19 84 / (22) 844 80 77 / 665 777 244 Email: kociesprawy@kociesprawy.pl

Nie masz jeszcze prenumeraty naszego magazynu?  Zamów

NR 174 – KWIECIEŃ 2017Spis treści:

Fiołki nie są skromne, gołębie niezbyt pokojowo nastawione,
a koty rzadko wpadają na ten bardzo ludzki pomysł, by
zachowywać się okrutnie czy fałszywie.
Eugen Skaza-Weiss


WIELKOPOSTNA REFLEKSJA
Czas Wielkiego Postu to w chrześcijaństwie czas pokuty do przeżycia najważniejszych ze świąt – świąt Wielkiej Nocy. Od IV wieku okres ten przeżywany jest jako pamiątka 40-dniowego postu Jezusa na pustyni. Dla wielu z nas to czas przemyśleń, postanowień, rezygnacji z przyjemności życia doczesnego, przygotowanie się do zmartwychwstania Chrystusa. Szczególnie teraz, wydawałoby się, powinniśmy okazywać sobie zrozumienie, serdeczność, miłość również w imię kultu trzech sióstr męczennic Wiary, Nadziei i Miłości.
Tymczasem rzeczywistość pokazuje coś zupełnie innego. Dotyczy to nie tylko stosunków międzyludzkich, dotyczy także relacji człowiek–zwierzę.
To ostatnie bezwzględnie potrzebuje często pomocy. Jeśli człowiek mu nie pomoże, pomoc nie ma skąd przyjść. Potrzebuje naszej opieki, a tymczasem coraz częściej spotyka się niestety z okrucieństwem dwunożnego. Nie potrafię tego zrozumieć. Przecież jesteśmy narodem chrześcijańskim, wychowanym na nauce Kościoła. Kościoła, który uczy przecież miłości – miłości do wszystkich istot, zarówno do ludzi, jak i do zwierząt. A tymczasem człowiek, nie dość, że nie szanuje zwierząt, często nie szanuje drugiego człowieka. Zapomina, że Jezusa wydano na męki i haniebną śmierć na krzyżu. A Jezus przecież poniósł tę straszliwą śmierć dla zbawienia każdego człowieka. Jezus zaufał człowiekowi, że będzie on głosił i czynił dobro.
Kiedy słyszę wyniki badań, że okrucieństwo wobec zwierząt ciągle wzrasta, pytam: dlaczego?! Przecież jesteśmy chrześcijanami, uczniami Kościoła. Co takiego się stało, że nie jesteśmy wyznawcami tej nauki. A może to Kościół właśnie powinien przypomnieć człowiekowi o tym, że kochać i szanować powinno się wszystkie istoty żywe? I te dwunożne, i te czworonożne. Te ostatnie szczególnie potrzebują miłości i szacunku. Zachęcam do przeczytania wiersza Aniady (strona 9) i refleksji nie tylko wielkopostnej.

(…) Zapytaj mądry człowieku,
Stojąc u grobu Pana,
Dlaczego dał Ci prawo,
Tak bardzo Go okłamać (…)

Magdalena Bielicka
redaktor naczelna KOCICH SPRAW


 

Zakup numerów archiwalnych

Kochani Czytelnicy!

Kiedy 17 lat temu ukazał się pierwszy numer KOCICH SPRAW, wszyscy myśleliśmy, że tak już zostanie do końca świata i jeden dzień dłużej. Ale okazało się, że świat nieustannie się zmienia. Zmiany te nie ominęły również naszego kochanego miesięcznika. Wzrost popularności mediów elektronicznych sprawił, że kolejno zakładaliśmy portale internetowe, modyfikowaliśmy je, by być jak najbliżej Was. I dziś, idąc z duchem czasu, postanowiliśmy czasowo zawiesić wydawanie KOCICH SPRAW, ale pozostać w internecie. Polecamy się serdecznie w świecie wirtualnym.

Są Państwo naszymi najwierniejszymi Czytelnikami.


Proponujemy nabycie naszych  numerów archiwalnych w cenie
10
zł za egzemplarz
plus koszty wysyłki:
za 1-2 numery - 7,30 zł,
za 3-5 numerów - 9,00 zł,
za 6-10 numerów - 14,00 zł,
za 11-20 numerów - 19,00 zł,
powyżej 20 numerów - 23,00 zł


Numery archiwalne KOCICH SPRAW można kupić wpłacając na nasze konto w: Bank CITY HANDLOWY, odbiorca Magdalena Bielicka nr: 90 1030 0019 0109 8510 0047 2125 
odpowiednią kwotę w banku lub na poczcie lub drogą internetową.

Na przelewie lub przekazie w miejscu "tytułem" proszę podać również adres wysyłki (jeśli jest inny niż adres właściciela konta) oraz wskazać numery archiwalne, których wpłata dotyczy oraz numer telefonu lub adres mailowy.

Do Państwa dyspozycji -
kontakt z redakcją:
mailowy –
m.i.bielicka@kociesprawy.pl; lub kociesprawy@kociesprawy.pl  
telefoniczny –
603-784-255, 665-777-244

Łączę serdeczne, mruczące pozdrowienia,
Magdalena Izabella Bielicka
redaktor naczelna