Zadzwoń do nas: (22) 844 19 84 / (22) 844 80 77 / 665 777 244 Email: kociesprawy@kociesprawy.pl

Nie masz jeszcze prenumeraty naszego magazynu?  Zamów

NR 167 – WRZESIEŃ 2016Spis treści:

MOST DO NOWEGO DOMU

Wakacje się skończyły, a zaczęło się, jak zwykle o tej porze, szukanie domów dla porzuconych zwierząt. Wiele z nich straciło dach nad głową przed wyjazdami na urlopy dotychczasowych „opiekunów”, bo „nie było co z nimi zrobić”. Przywiązane w lesie, wyrzucone z samochodów, pozostawione same sobie, spanikowane, wystraszone, bez opieki, bez jedzenia, snują się przy drodze, ulicy...
Czekają, wypatrują. Nie rozumieją, że ich opiekun brutalnie się ich pozbył, bo kochają przecież miłością bezwarunkową. Trudno im wytłumaczyć, że zostały porzucone, bo nie były już potrzebne.

Dając im nowy dom, dajemy dowoód na to, że przeciwnie – są bardzo potrzebne. Z czworonogami życie jest przecież o wiele wspanialsze, weselsze, mądrzejsze i ciekawsze. Przywracając im wiarę w człowieka, stajemy się miłosierni, budujemy most. Most miłości człowieka i zwierzęcia.
Ten most daje mnóstwo korzyści – zarówno psychologicznych, jak i zdrowotnych. Opiekunowie kotów doskonale wiedzą, o czym mówię. Kontakt z kotem rozwija przecież umiejętność identyfikowania emocji, nazywania ich i ekspresji, stymuluje rozwój zmysłów, uczy otwartości, zwiększa pewność siebie, uczy odpowiedzialności, systematyczności, empatii. Przebywanie z kotem to także korzyści zdrowotne. Kontakt z kotem obniża ciśnienie, poziom trójglicerydów i cholesterolu we krwi, przez co zmniejsza ryzyko chorób serca i układu krążenia. Głaskanie, przytulanie, karmienie kota to najprzyjemniejsza gimnastyka, jaką można sobie wymarzyć. Ćwiczenia wykonywane podczas tych czynności poprawiają ruchomość stawów, a co za tym idzie, zmniejszają dolegliwości bólowe związane z reumatyzmem.

Wyraźnie widać, że kot to skarbnica wspaniałych zalet potrzebnych i dzieciom, i osobom dorosłym. Nie bójmy się przyjąć kota czy psa pod swój dach, szczególnie porzuconego. Takie zwierzę odwdzięczy się w dwójnasób. Ono wie, jak to się robi. Wie, jak okazać wdzięczność i na pewno nas tym zadziwi.

Jak pisał Jerzy Waldorff: Bądźmy dla zwierząt lepsi, opiekujmy się szczerym sercem tymi naszymi braćmi mniejszymi! Pamiętajmy, że każdego może czekać chwila samotności, gdy odstąpią i najbliżsi, aby zostawić nas własnemu losowi, wyrzuconych na margines społeczeństwa. Wtedy, jakiekolwiek przewiny i piętna dźwigać będziemy, zawsze znajdzie się pies, kot albo i ptak, którzy dalej wiernie patrzeć będą w nasze oczy z sercami pełnymi uczucia, gotowi oddać za nas swoje zwierzęce żywoty.

Pozwólmy zatem zwierzętom odzyskać wiarę w człowieka.

Magda Izabella Bielicka
redaktor naczelna KOCICH SPRAW

 

Drodzy Czytelnicy!
UWAGA!
Cena aktualnego numeru - 7,50 zł, numer lipcowo-sierpniowy i grudniowo-styczniowy - 9,80 zł

Istnieje możliwość zakupu numerów archiwalnych:
w cenie 4 zł za egzemplarz,
podwójne numery grudniowo-styczniowe i lipcowo-sierpniowe w cenie 6 zł za egzemplarz

plus koszty wysyłki: za 1-2 numery - 2,60 zł, za 3-5 numerów - 9,00 zł, 6-10 numerów - 14,00 zł, 11-20 numerów - 19,00 zł, powyżej 20 numerów - 23,00 zł


CENNIK:
Polska:
prenumerata półroczna  - 35 zł
prenumerata roczna  - 70 zł
prenumerata na 15 miesięcy - 90,00 zł

Prenumerata zagraniczna:
prenumerata półroczna  - 120,00 zł
prenumerata roczna  - 240,00 zł
prenumerata na 15 miesięcy - 300,00 zł

Odliczoną kwotę proszę wpłacić na konto wydawnictwa:
Elawet Sp. z o.o.
ul. Odyńca 57/42
02-644 Warszawa
Nr konta : Bank PKO SA 
70 1240 1053 1111 0010 0703 6038
- w miejscu tytułem proszę wpisać miesiąc i rok, którego dotyczy wpłata

UWAGA! Wszelkie pytania dotyczące prenumeraty prosimy przesyłać mailem na skrzynkę:
lub tel. 665-777-244