Zadzwoń do nas: (22) 844 19 84 / (22) 844 80 77 / 665 777 244 Email: kociesprawy@kociesprawy.pl

Nie masz jeszcze prenumeraty naszego magazynu?  Zamów

NR 160 – LUTY 2016Spis treści:

Ludzie zapomnieli o tej prawdzie. Lecz Tobie zapomnieć nie wolno. Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś.

Antoine de Saint-Exupéry „Mały Książę”


SALON ARTYSTYCZNY KOCICH SPRAW

Mam wielką nadzieję, że te słowa staną się mottem dla wszystkich ludzi. A naszym zadaniem pozostaje przekazywać je dalej dzieciom w przedszkolach, młodzieży w szkołach (także w ramach akcji „Anioły ze Szkoły”), a przede wszystkim osobom całkiem dorosłym, aby nie zapominały o tej prawdzie. Zamiarem autora „Małego Księcia” od początku było adresowanie tej książki do dorosłego czytelnika, dlatego zadedykował ją Leonowi Werthowi – dziennikarzowi, eseiście i pisarzowi. Napisał więc: Przepraszam wszystkie dzieci za poświęcenie tej książki dorosłemu. Mam ważne ku temu powody: ten dorosły jest moim najlepszym przyjacielem na świecie. Drugi powód: ten dorosły potrafi zrozumieć wszystko, nawet książki dla dzieci... (przekład Jan Szwykowski).
Słowa te są ponadczasowe i wciąż bardzo istotne. Dziś przywołuję je z okazji miesiąca kotów, bo przecież 17 lutego obchodzimy ich święto. To dla tych najwspanialszych zwierzaków przygotowujemy spotkania, konkursy literackie, plastyczne, fotograficzne, czytania lektur im poświęcone i wiele innych rozmaitych akcji.
Miłośnicy kotów, kociarze to zazwyczaj osoby niezwykle wrażliwe, a właśnie wrażliwość charakteryzuje dusze artystyczne, o czym mieliśmy okazję przekonać się w styczniu podczas spotkania noworocznego pracowników, autorów, współpracowników, czytelników i sympatyków KOCICH SPRAW. Nasze towarzyskie spotkanie przeistoczyło się nagle w salon artystyczny KOCICH SPRAW.
Występy rozpoczął Grzegorz Marchowski piosenkami z płyty „Kocio mi” do słów Grażyny Orlińskiej, akompaniując sobie na gitarze. Franciszek Klimek czytał nie tylko swoje wiersze o kotach, ale tym razem także o psach, następnie Majorka (Marta Juszczyk-Chociłowska) przeczytała swoje kocie utwory, bardzo wysoko ocenione przez Franciszka Klimka. I wreszcie nasza redaktor prowadząca Joanna Muller ustami naczelnej zaprezentowała najnowszy wiersz Felkowy z lutowych „Kotów redakcyjnych” będący wspomnieniem zmarłego w ostatnim dniu listopada naszego redakcyjnego Homera.
Wspaniały portret Homera podarowała nam malarka i felietonistka KOCICH SPRAW Ania Kopeć-Twardowska, wywołując nim wiele łez i wspomnień o tym charyzmatycznym kocie, a przyjaciółka redakcji, także malarka, Marzanna Sajdak wspaniale udekorowała piernikowego kota (upieczonego przez naczelną).
Sergiej Serge, rosyjski malarz, osobiście wypiekł ciasto ze wspaniałą kocią dekoracją.
Nie sposób wymienić tu wszystkich poetów, artystów malarzy, pisarzy, muzyków, bo, jak się okazało, wokół naszej redakcji skupiło się mnóstwo wspaniałych osób nie tylko kochających zwierzęta, ale także kochających sztukę, słowo pisane i muzykę. Potwierdzają to także listy nadsyłane do redakcji przez naszych Czytelników. Nasi Przyjaciele potrafią zrozumieć najlepiej także książki dla dzieci.

To dla nas wielki zaszczyt, że tak wiele wielkich osób skupia się wokół naszej małej redakcji. Bez względu na poglądy polityczne, na podejście do palących tematów i spraw. Jesteśmy ponad to. Koty ludzi jednoczą!
I za to także oddajemy im wielki szacunek!


Magdalena  Izabella Bielicka

redaktor naczelna magazynu KOCIE SPRAWY


 

Drodzy Czytelnicy!
UWAGA!
Cena aktualnego numeru - 7,50 zł, numer lipcowo-sierpniowy i grudniowo-styczniowy - 9,80 zł

Istnieje możliwość zakupu numerów archiwalnych:
w cenie 4 zł za egzemplarz,
podwójne numery grudniowo-styczniowe i lipcowo-sierpniowe w cenie 6 zł za egzemplarz

plus koszty wysyłki: za 1-2 numery - 2,60 zł, za 3-5 numerów - 9,00 zł, 6-10 numerów - 14,00 zł, 11-20 numerów - 19,00 zł, powyżej 20 numerów - 23,00 zł


CENNIK:
Polska:
prenumerata półroczna  - 35 zł
prenumerata roczna  - 70 zł
prenumerata na 15 miesięcy - 90,00 zł

Prenumerata zagraniczna:
prenumerata półroczna  - 120,00 zł
prenumerata roczna  - 240,00 zł
prenumerata na 15 miesięcy - 300,00 zł

Odliczoną kwotę proszę wpłacić na konto wydawnictwa:
Elawet Sp. z o.o.
ul. Odyńca 57/42
02-644 Warszawa
Nr konta : Bank PKO SA 
70 1240 1053 1111 0010 0703 6038
- w miejscu tytułem proszę wpisać miesiąc i rok, którego dotyczy wpłata

UWAGA! Wszelkie pytania dotyczące prenumeraty prosimy przesyłać mailem na skrzynkę:
lub tel. 665-777-244