Zadzwoń do nas: (22) 844 19 84 / (22) 844 80 77 / 665 777 244 Email: kociesprawy@kociesprawy.pl

Nie masz jeszcze prenumeraty naszego magazynu?  Zamów

NR 160 – LUTY 2016Spis treści:

Ludzie zapomnieli o tej prawdzie. Lecz Tobie zapomnieć nie wolno. Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś.

Antoine de Saint-Exupéry „Mały Książę”


SALON ARTYSTYCZNY KOCICH SPRAW

Mam wielką nadzieję, że te słowa staną się mottem dla wszystkich ludzi. A naszym zadaniem pozostaje przekazywać je dalej dzieciom w przedszkolach, młodzieży w szkołach (także w ramach akcji „Anioły ze Szkoły”), a przede wszystkim osobom całkiem dorosłym, aby nie zapominały o tej prawdzie. Zamiarem autora „Małego Księcia” od początku było adresowanie tej książki do dorosłego czytelnika, dlatego zadedykował ją Leonowi Werthowi – dziennikarzowi, eseiście i pisarzowi. Napisał więc: Przepraszam wszystkie dzieci za poświęcenie tej książki dorosłemu. Mam ważne ku temu powody: ten dorosły jest moim najlepszym przyjacielem na świecie. Drugi powód: ten dorosły potrafi zrozumieć wszystko, nawet książki dla dzieci... (przekład Jan Szwykowski).
Słowa te są ponadczasowe i wciąż bardzo istotne. Dziś przywołuję je z okazji miesiąca kotów, bo przecież 17 lutego obchodzimy ich święto. To dla tych najwspanialszych zwierzaków przygotowujemy spotkania, konkursy literackie, plastyczne, fotograficzne, czytania lektur im poświęcone i wiele innych rozmaitych akcji.
Miłośnicy kotów, kociarze to zazwyczaj osoby niezwykle wrażliwe, a właśnie wrażliwość charakteryzuje dusze artystyczne, o czym mieliśmy okazję przekonać się w styczniu podczas spotkania noworocznego pracowników, autorów, współpracowników, czytelników i sympatyków KOCICH SPRAW. Nasze towarzyskie spotkanie przeistoczyło się nagle w salon artystyczny KOCICH SPRAW.
Występy rozpoczął Grzegorz Marchowski piosenkami z płyty „Kocio mi” do słów Grażyny Orlińskiej, akompaniując sobie na gitarze. Franciszek Klimek czytał nie tylko swoje wiersze o kotach, ale tym razem także o psach, następnie Majorka (Marta Juszczyk-Chociłowska) przeczytała swoje kocie utwory, bardzo wysoko ocenione przez Franciszka Klimka. I wreszcie nasza redaktor prowadząca Joanna Muller ustami naczelnej zaprezentowała najnowszy wiersz Felkowy z lutowych „Kotów redakcyjnych” będący wspomnieniem zmarłego w ostatnim dniu listopada naszego redakcyjnego Homera.
Wspaniały portret Homera podarowała nam malarka i felietonistka KOCICH SPRAW Ania Kopeć-Twardowska, wywołując nim wiele łez i wspomnień o tym charyzmatycznym kocie, a przyjaciółka redakcji, także malarka, Marzanna Sajdak wspaniale udekorowała piernikowego kota (upieczonego przez naczelną).
Sergiej Serge, rosyjski malarz, osobiście wypiekł ciasto ze wspaniałą kocią dekoracją.
Nie sposób wymienić tu wszystkich poetów, artystów malarzy, pisarzy, muzyków, bo, jak się okazało, wokół naszej redakcji skupiło się mnóstwo wspaniałych osób nie tylko kochających zwierzęta, ale także kochających sztukę, słowo pisane i muzykę. Potwierdzają to także listy nadsyłane do redakcji przez naszych Czytelników. Nasi Przyjaciele potrafią zrozumieć najlepiej także książki dla dzieci.

To dla nas wielki zaszczyt, że tak wiele wielkich osób skupia się wokół naszej małej redakcji. Bez względu na poglądy polityczne, na podejście do palących tematów i spraw. Jesteśmy ponad to. Koty ludzi jednoczą!
I za to także oddajemy im wielki szacunek!


Magdalena  Izabella Bielicka

redaktor naczelna magazynu KOCIE SPRAWY


 

Zakup numerów archiwalnych

Kochani Czytelnicy!

Kiedy 17 lat temu ukazał się pierwszy numer KOCICH SPRAW, wszyscy myśleliśmy, że tak już zostanie do końca świata i jeden dzień dłużej. Ale okazało się, że świat nieustannie się zmienia. Zmiany te nie ominęły również naszego kochanego miesięcznika. Wzrost popularności mediów elektronicznych sprawił, że kolejno zakładaliśmy portale internetowe, modyfikowaliśmy je, by być jak najbliżej Was. I dziś, idąc z duchem czasu, postanowiliśmy czasowo zawiesić wydawanie KOCICH SPRAW, ale pozostać w internecie. Polecamy się serdecznie w świecie wirtualnym.

Są Państwo naszymi najwierniejszymi Czytelnikami.


Proponujemy nabycie naszych  numerów archiwalnych w cenie
10
zł za egzemplarz
plus koszty wysyłki:
1-2 numery - 7,30 zł,
3-5 numerów - 9,00 zł,
6-10 numerów - 14,00 zł,
11-20 numerów - 19,00 zł,
powyżej 20 numerów - 23,00 zł


Numery archiwalne KOCICH SPRAW można kupić wpłacając na nasze konto:
Bank PKO SA nr: 70 1240 1053 1111 0010 0703 6038
odpowiednią kwotę w banku lub na poczcie lub drogą internetową.

Adres odbiorcy:     
Elawet Sp. z o.o.
ul. Odyńca 57/42
02-644 Warszawa


SWIFT: PKO PPLPW IBAN: PL 70 124010531111001007036038

Na przelewie lub przekazie w miejscu "tytułem" proszę podać również adres wysyłki (jeśli jest inny niż adres właściciela konta) oraz wskazać numery archiwalne, których wpłata dotyczy oraz numer telefonu lub adres mailowy.

Do Państwa dyspozycji -
kontakt z redakcją:
mailowy –
m.i.bielicka@kociesprawy.pl; lub kociesprawy@kociesprawy.pl  
telefoniczny –
603-784-255, 665-777-244

Łączę serdeczne, mruczące pozdrowienia,
Magdalena Izabella Bielicka
redaktor naczelna