Zadzwoń do nas: (22) 844 19 84 / (22) 844 80 77 / 665 777 244 Email: kociesprawy@kociesprawy.pl

Nie masz jeszcze prenumeraty naszego magazynu?  Zamów

NR 155 – WRZESIEŃ 2015Spis treści:

SKOŃCZYŁY SIĘ WAKACJE…


Wiadomo, że nie mogą niestety trwać wiecznie. Z naładowanymi bateriami, z nowymi siłami i pourlopowymi postanowieniami wracamy do codzienności. Wakacyjnych przeżyć brakuje nie tylko nam, ale i kotom, które towarzyszyły nam w czasie urlopu. Po strzeleniu focha i „na bardzo obrażonych łapach” cieszą się w końcu i te, które czekały na nas w domach czy hotelach dla kotów. A my szybko wracamy do ról „Ojczymatek”, bo bez kotów nie wyobrażamy sobie już przecież życia. Dają nam nie tylko miłość, wsparcie, ciepło, ale również przyjaźń i ukojenie. O takiej właśnie nieocenionej kociej pomocy można przeczytać w tym wydaniu KOCICH SPRAW w tekście z cyklu Felinoterapia, pt. „Olinek i Amadeo”.

Jak na kociego rodzica przystało, musimy więc wypełniać obowiązki rodzicielskie wobec naszych podopiecznych, garściami czerpiąc przyjemności wynikające z tej symbiozy. Niektórzy zrozumieli to właśnie teraz i przywieźli z wakacji kociaka, którym opiekowali się podczas wypoczynku, i dziś najważniejszą sprawą dla świeżych opiekunów jest zapewnienie bezbronnemu podopiecznemu bezpiecznego domu. Domu, w którym zostaną zabezpieczone okna i balkony, by zwierzak mógł beztrosko leniuchować, łapać muszki, komary czy wyglądać na wielki świat. Decydując się na opiekę nad kotem musimy mieć świadomość obowiązków, jakie na nas spoczywają. Przygarnięcie zwierzaka trzeba więc zacząć od wizyty u weterynarza, gdzie prócz wstępnych badań można wszczepić mu czip – identyfikator elektroniczny, dzięki któremu tak łatwo się nam on nie zgubi.

Otoczony opieką, dobrze traktowany kot, przywiązuje się do swego opiekuna i na swój powściągliwy sposób, okazuje mu przyjazne uczucia. Wybiega na spotkanie, towarzyszy przy pracy, domaga się głaskania i pieszczot, choć w przeciwieństwie do psa, kot nie uznaje władzy absolutnej i swoją sympatię kieruje tylko do wybrańców.
Warto znaleźć się w tym gronie, zapewniam!Magdalena Izabella Bielicka
redaktor naczelna

 

Zakup numerów archiwalnych

Kochani Czytelnicy!

Kiedy 17 lat temu ukazał się pierwszy numer KOCICH SPRAW, wszyscy myśleliśmy, że tak już zostanie do końca świata i jeden dzień dłużej. Ale okazało się, że świat nieustannie się zmienia. Zmiany te nie ominęły również naszego kochanego miesięcznika. Wzrost popularności mediów elektronicznych sprawił, że kolejno zakładaliśmy portale internetowe, modyfikowaliśmy je, by być jak najbliżej Was. I dziś, idąc z duchem czasu, postanowiliśmy czasowo zawiesić wydawanie KOCICH SPRAW, ale pozostać w internecie. Polecamy się serdecznie w świecie wirtualnym.

Są Państwo naszymi najwierniejszymi Czytelnikami.


Proponujemy nabycie naszych  numerów archiwalnych w cenie
10
zł za egzemplarz
plus koszty wysyłki:
1-2 numery - 7,30 zł,
3-5 numerów - 9,00 zł,
6-10 numerów - 14,00 zł,
11-20 numerów - 19,00 zł,
powyżej 20 numerów - 23,00 zł


Numery archiwalne KOCICH SPRAW można kupić wpłacając na nasze konto:
Bank PKO SA nr: 70 1240 1053 1111 0010 0703 6038
odpowiednią kwotę w banku lub na poczcie lub drogą internetową.

Adres odbiorcy:     
Elawet Sp. z o.o.
ul. Odyńca 57/42
02-644 Warszawa


SWIFT: PKO PPLPW IBAN: PL 70 124010531111001007036038

Na przelewie lub przekazie w miejscu "tytułem" proszę podać również adres wysyłki (jeśli jest inny niż adres właściciela konta) oraz wskazać numery archiwalne, których wpłata dotyczy oraz numer telefonu lub adres mailowy.

Do Państwa dyspozycji -
kontakt z redakcją:
mailowy –
m.i.bielicka@kociesprawy.pl; lub kociesprawy@kociesprawy.pl  
telefoniczny –
603-784-255, 665-777-244

Łączę serdeczne, mruczące pozdrowienia,
Magdalena Izabella Bielicka
redaktor naczelna