Zadzwoń do nas: (22) 844 19 84 / (22) 844 80 77 / 665 777 244 Email: kociesprawy@kociesprawy.pl

Nie masz jeszcze prenumeraty naszego magazynu?  Zamów

NR 152 – CZERWIEC 2015Spis treści:

NAUCZ MNIE, TATO

Każda matka pragnie, by związać się z kimś, kto będzie dla jej Dzieci najlepszym Tatą na świecie. Tatą, który nie tylko pracuje, by stworzyć w rodzinie jak najlepsze warunki do życia, by zapewnić jej niezapomniane wakacje czy najmodniejsze ubrania i najnowsze zabawki. Ale Tatą, który będzie zawsze przy swoich Dzieciach:
przy porodzie, w chorobie, na spacerach, gdy zaczną stawiać pierwsze kroki, gdy pierwszy raz pójdą do szkoły. To niezwykle ważne i trudne stworzyć Rodzinę, ale umiejętność stworzenia wspaniałej szczęśliwej Rodziny to los wygrany na loterii.

Pojęcie szczęścia dla każdego oznacza coś innego. Dla jednego znaczy posiadanie pieniędzy, dla drugiego możliwość realizowania marzeń, a dla jeszcze innego możliwość majsterkowania przy samochodzie lub pracę w ogrodzie. Wystarczy je tylko znaleźć!
W tych naszych małych wielkich szczęściach nie powinniśmy jednak nigdy zapominać o Rodzinie. Dzieci o Rodzicach i Rodzice o Dzieciach.
Tata szczególnie powinien pamiętać o Dzieciach. Być przy nich, kiedy go potrzebują, rozmawiać z nimi, pomagać rozwiązywać pierwsze dziecięce czy młodzieńcze dylematy. Poświęcać im czas, pomagać się podnieść, gdy świat się zawali.
Tata to przecież wielki autorytet dla Dziecka. Dzisiaj Tata nie musi być już wojownikiem, nie musi zdobywać jedzenia dla Rodziny, ale na pewno ciągle musi swoją Rodzinę chronić, dbać o nią, poświęcać jej czas, cieszyć się nią. Dzieci czasem mówią: „Mój Tata jest zwykłym człowiekiem. Ale wiem, że gdyby w grę wchodziło moje życie lub zdrowie, pokonałby nawet tygrysa”. Takiego Taty pragną nasze Dzieci.
Odpowiedzialnego, kochającego i wyrozumiałego. Tata powinien dawać poczucie bezpieczeństwa. A kiedy już w dorosłym życiu czasem nas obejmie, cudownie jest poczuć się znowu małą dziewczynką czy małym chłopcem.

Nawet niektóre samce zwierząt pomagają matkom w opiece nad maluchami. Wraz z samicami wprowadzają je w dorosłe życie.
Uczą zdobywania jedzenia, ostrożności, zabawy. Niektóre kocury pilnują wręcz maluchów, aby przy karmieniu wszystkie się najadły, nie oddalały się zbytnio od gniazda, masują im też brzuszki i myją. Ta więź z rodzicami u kotów nie trwa wiecznie, ale często młodziaki autorytet ojca zapamiętują na całe życie. Widać to szczególnie wśród kotów żyjących w stadach. I nie tylko wśród kotów. Wszyscy potrzebują odpowiedzialnego, kochającego Ojca.

Nie czekając zatem na Dzień Ojca już dziś podejdź do swojego Taty i przytul go z całych sił. Powiedz, jak bardzo go kochasz. Za rok może to być już niemożliwe.

Magdalena Izabella Bielicka
redaktor naczelna

 

Zakup numerów archiwalnych

Kochani Czytelnicy!

Kiedy 17 lat temu ukazał się pierwszy numer KOCICH SPRAW, wszyscy myśleliśmy, że tak już zostanie do końca świata i jeden dzień dłużej. Ale okazało się, że świat nieustannie się zmienia. Zmiany te nie ominęły również naszego kochanego miesięcznika. Wzrost popularności mediów elektronicznych sprawił, że kolejno zakładaliśmy portale internetowe, modyfikowaliśmy je, by być jak najbliżej Was. I dziś, idąc z duchem czasu, postanowiliśmy czasowo zawiesić wydawanie KOCICH SPRAW, ale pozostać w internecie. Polecamy się serdecznie w świecie wirtualnym.

Są Państwo naszymi najwierniejszymi Czytelnikami.


Proponujemy nabycie naszych  numerów archiwalnych w cenie
10
zł za egzemplarz
plus koszty wysyłki:
1-2 numery - 7,30 zł,
3-5 numerów - 9,00 zł,
6-10 numerów - 14,00 zł,
11-20 numerów - 19,00 zł,
powyżej 20 numerów - 23,00 zł


Numery archiwalne KOCICH SPRAW można kupić wpłacając na nasze konto:
Bank PKO SA nr: 70 1240 1053 1111 0010 0703 6038
odpowiednią kwotę w banku lub na poczcie lub drogą internetową.

Adres odbiorcy:     
Elawet Sp. z o.o.
ul. Odyńca 57/42
02-644 Warszawa


SWIFT: PKO PPLPW IBAN: PL 70 124010531111001007036038

Na przelewie lub przekazie w miejscu "tytułem" proszę podać również adres wysyłki (jeśli jest inny niż adres właściciela konta) oraz wskazać numery archiwalne, których wpłata dotyczy oraz numer telefonu lub adres mailowy.

Do Państwa dyspozycji -
kontakt z redakcją:
mailowy –
m.i.bielicka@kociesprawy.pl; lub kociesprawy@kociesprawy.pl  
telefoniczny –
603-784-255, 665-777-244

Łączę serdeczne, mruczące pozdrowienia,
Magdalena Izabella Bielicka
redaktor naczelna