Zadzwoń do nas: (22) 844 19 84 / (22) 844 80 77 / 665 777 244 Email: kociesprawy@kociesprawy.pl

Nie masz jeszcze prenumeraty naszego magazynu?  Zamów

NR 151 – MAJ 2015Spis treści:

NAUCZ MNIE, MAMO

Narodziny dziecka to jak pojawienie się najpiękniejszego promyka na niebie. Po długim wyczekiwaniu następuje wreszcie zaspokojenie ciekawości, jakie ono jest. Ten promyczek, to słoneczko, ten wyczekiwany od miesięcy skarb. Radość i euforia nie mają granic.
Mama szybko zapomina o bólu porodu. Tulenie maleństwa, jego ciepło, słuchanie oddechu i bicia maleńkiego serduszka, nie pozwalają myśleć o niczym innym.
A jeśli dziecko rodzi się niepełnosprawne? Czy wtedy gaśnie promyk, a na niebie pojawiają się chmury?
Na początku pojawia się pewnie złość, gniew, strach i pytanie: „dlaczego ja, dlaczego moje dziecko?”. Lecz na zbyt długie zastanawianie się nie ma czasu – tulenie maleńkiej, niewinnej istoty sprawia, że to staje się nieważne, a mama widzi przed sobą cud. Jedyny i niepowtarzalny.
Ona już wie, że musi o niego walczyć. Walczyć o jego życie i jego dobrą przyszłość. Nieprzespane noce, poszukiwanie najlepszych lekarzy, rehabilitacja i masa wyrzeczeń – wszystko po to, aby postawić pociechę na nogi, aby w dorosłym życiu była jak najbardziej niezależna i przede wszystkim szczęśliwa.
Z każdego nowego osiągnięcia dzieciątka pojawia się duma i radość, z każdego kolejnego kroku, z każdego uśmiechu, sukcesu.
Całe jego dzieciństwo jest etapem uczenia się wzajemnego funkcjonowania rodzica z nim. Funkcjonowania z innymi dziećmi, bo nasze dziecko jest przecież takie samo jak pozostałe dzieci – czasem tylko potrzebuje pomocy. Najważniejsze, by nie bało się nawiązywać nowych kontaktów i by przyciągało do siebie życzliwych ludzi. Żeby spełniało swoje marzenia i odnosiło sukcesy. Wiedziało, że Mama, najważniejsza osoba w życiu, wierzy w nie i nie pyta już „dlaczego moje dziecko?”. Że z dumą mówi: „to jest mój skarb!” A promyk jej radości nigdy nie gaśnie. Ona nigdy nie widzi chmur na niebie.
Inaczej zachowują się zwierzęta. Matki odtrącają niestety słabsze osobniki, ponieważ wiedzą, że te w przyszłości nie dadzą sobie same rady. Wszystkie siły przenoszą więc na zdrowe maleństwa. Cudownie opiekują się nimi, uczą je bycia w przyszłości rodzicami. A kiedy dzieci są gotowe, odchodzą od matek, by prowadzić samodzielnie, dorosłe życie. I na ogół nie mają już kontaktu z rodzicielkami. Lecz pomoc zwierząt, kotów czy psów, jest wprost nieoceniona, jeśli chodzi o niepełnosprawne dzieci. Dają im one mnóstwo radości, ciepła, a przy pomocy terapeutów uczą również samodzielnego życia.

Za bezgraniczną miłość, za wiarę, za nieustanną naukę życia i wsparcie, dziękuję Ci, Mamuś!

Magdalena Izabella Bielicka
redaktor naczelna

 

Drodzy Czytelnicy!
UWAGA!
Cena aktualnego numeru - 7,50 zł, numer lipcowo-sierpniowy i grudniowo-styczniowy - 9,80 zł

Istnieje możliwość zakupu numerów archiwalnych:
w cenie 4 zł za egzemplarz,
podwójne numery grudniowo-styczniowe i lipcowo-sierpniowe w cenie 6 zł za egzemplarz

plus koszty wysyłki: za 1-2 numery - 2,60 zł, za 3-5 numerów - 9,00 zł, 6-10 numerów - 14,00 zł, 11-20 numerów - 19,00 zł, powyżej 20 numerów - 23,00 zł


CENNIK:
Polska:
prenumerata półroczna  - 35 zł
prenumerata roczna  - 70 zł
prenumerata na 15 miesięcy - 90,00 zł

Prenumerata zagraniczna:
prenumerata półroczna  - 120,00 zł
prenumerata roczna  - 240,00 zł
prenumerata na 15 miesięcy - 300,00 zł

Odliczoną kwotę proszę wpłacić na konto wydawnictwa:
Elawet Sp. z o.o.
ul. Odyńca 57/42
02-644 Warszawa
Nr konta : Bank PKO SA 
70 1240 1053 1111 0010 0703 6038
- w miejscu tytułem proszę wpisać miesiąc i rok, którego dotyczy wpłata

UWAGA! Wszelkie pytania dotyczące prenumeraty prosimy przesyłać mailem na skrzynkę:
lub tel. 665-777-244