Zadzwoń do nas: (22) 844 19 84 / (22) 844 80 77 / 665 777 244 Email: kociesprawy@kociesprawy.pl

Nie masz jeszcze prenumeraty naszego magazynu?  Zamów

NR 149 – MARZEC 2015Spis treści:
 „Nie ma przeciętnych kotów”
Colette


BO KOTY SĄ DOBRE NA WSZYSTKO

Za nami luty, najkrótszy, ale i najbardziej koci miesiąc w roku. Koty opanowały teatry, muzea, sale koncertowe, szkoły, przedszkola, biblioteki, galerie handlowe, gabinety weterynaryjne, prasę, telewizję, a nawet nasz Stadion Narodowy. Wszystkich imprez zorganizowanych z okazji Światowego Dnia Kota nie sposób zliczyć. Koty na stadionie, koty w polityce, koty w Internecie, na koncertach, na wystawach i pokazach nie tylko kocich piękności, ale także na pokazach bielizny.
Uf… Ależ one mają kondycję! I jeszcze program Human to Cat – który tłumaczy mowę ludzką na kocią. Wystarczy powiedzieć kilka słów do mikrofonu własnego telefonu lub tabletu, by dokonała się ich konwersja na zestaw mruknięć, fuknięć i miauknięć. Niesamowite!

Kociomania opanowała nie tylko cały nasz kraj. Koty pojawiają się coraz częściej w modzie, a także w reklamie – ocieplając wizerunek firm, producentów i oczywiście samych produktów. Znajdujemy je też na okładkach poważnych czasopism, w towarzystwie znanych osób.
Nasze koty po wielu latach zostały więc wreszcie zauważone przez media. Dotychczas żyły raczej w ukryciu. Ich opiekunowie nie chwalili się nimi, w przeciwieństwie do właścicieli psów (którym te ostatnie towarzyszyły nawet w pracy w Sejmie).
Doceniono pozytywny wpływ kota na człowieka. Jego ważną rolę w kontaktach z dziećmi. Krzywdzące go mity odchodzą powoli do lamusa. Kot staje się coraz bardziej pożądanym mieszkańcem naszych domów. Jest przecież znacznie łatwiejszy „w obsłudze”, nie wymaga wyprowadzania na spacer, opiekun może bez obawy na dłużej zostawić go samego w domu. Nie wita się też zbyt natarczywie – to kot określa czas powitań i czas pieszczot. A i obrazić się potrafi. Oj potrafi!
Ale i tak kochamy te nasze koty bezgranicznie, zabiegamy o ich miłość różnymi sposobami, bo przecież trzeba na ich miłość zasłużyć.
Kociarze wiedzą coś na ten temat! Bardzo się starają. Nie ma więc w tym nic dziwnego, że od 9 lat wybieramy Kociarza Roku. W tym roku została nim Iwona Gabor-KantorowiczMagdalena Izabella Bielicka
redaktor naczelna

 

Zakup numerów archiwalnych

Kochani Czytelnicy!

Kiedy 17 lat temu ukazał się pierwszy numer KOCICH SPRAW, wszyscy myśleliśmy, że tak już zostanie do końca świata i jeden dzień dłużej. Ale okazało się, że świat nieustannie się zmienia. Zmiany te nie ominęły również naszego kochanego miesięcznika. Wzrost popularności mediów elektronicznych sprawił, że kolejno zakładaliśmy portale internetowe, modyfikowaliśmy je, by być jak najbliżej Was. I dziś, idąc z duchem czasu, postanowiliśmy czasowo zawiesić wydawanie KOCICH SPRAW, ale pozostać w internecie. Polecamy się serdecznie w świecie wirtualnym.

Są Państwo naszymi najwierniejszymi Czytelnikami.


Proponujemy nabycie naszych  numerów archiwalnych w cenie
10
zł za egzemplarz
plus koszty wysyłki:
1-2 numery - 7,30 zł,
3-5 numerów - 9,00 zł,
6-10 numerów - 14,00 zł,
11-20 numerów - 19,00 zł,
powyżej 20 numerów - 23,00 zł


Numery archiwalne KOCICH SPRAW można kupić wpłacając na nasze konto:
Bank PKO SA nr: 70 1240 1053 1111 0010 0703 6038
odpowiednią kwotę w banku lub na poczcie lub drogą internetową.

Adres odbiorcy:     
Elawet Sp. z o.o.
ul. Odyńca 57/42
02-644 Warszawa


SWIFT: PKO PPLPW IBAN: PL 70 124010531111001007036038

Na przelewie lub przekazie w miejscu "tytułem" proszę podać również adres wysyłki (jeśli jest inny niż adres właściciela konta) oraz wskazać numery archiwalne, których wpłata dotyczy oraz numer telefonu lub adres mailowy.

Do Państwa dyspozycji -
kontakt z redakcją:
mailowy –
m.i.bielicka@kociesprawy.pl; lub kociesprawy@kociesprawy.pl  
telefoniczny –
603-784-255, 665-777-244

Łączę serdeczne, mruczące pozdrowienia,
Magdalena Izabella Bielicka
redaktor naczelna