Zadzwoń do nas: (22) 844 19 84 / (22) 844 80 77 / 665 777 244 Email: kociesprawy@kociesprawy.pl

Nie masz jeszcze prenumeraty naszego magazynu?  Zamów

NR 148 – LUTY 2015
Spis treści:
Dawno temu kotom oddawano boską cześć.
Koty nigdy tego nie zapomniały.


ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA PRZEZ CAŁY ROK

Luty obfituje w dość nietypowe święta. Międzynarodowy Dzień Walki z Rakiem (4 lutego), Dzień Bezpiecznego Internetu (10 lutego), po Walentynkach (14 lutego) w 2005 roku dołączyła data 15 lutego i Dzień Singla, a dwa dni później – 17 lutego – (od 2006 roku) obchodzimy Dzień Kota.
Bliskość tych ostatnich trzech dat rozwiązuje równanie: miłość plus singiel równa się KOT! Teza ta ma swoje uzasadnienie. Coraz więcej singli ma bowiem właśnie koty. A koty często łączą ludzi, którzy w innym przypadku prawdopodobnie nigdy by się nie spotkali!

W Polsce mamy prawie 6 milionów kotów, które żyją w co trzecim domu. I liczba domów zamieszkiwanych przez koty nieustannie wzrasta. Koty są indywidualistami, spontaniczne, niepokorne, tajemnicze, nie ulegają wpływom. Jednak nigdy nie poznamy ich natury i nigdy nie dowiemy się, czy nas lubią, czy może traktują nas jak otwieraczy do puszek.
Chyba każdy, kto miał w domu kota, darzy go niespotykaną w stosunku do innych zwierząt czułością i szacunkiem – dokładnie za te same cechy, które dla innych mogą być wadami.
Sprawy kocie zajmują również coraz więcej miejsca w prasie społeczno-politycznej, opiniotwórczej, można znaleźć je nawet na okładkach popularnych tygodników. Tajemnicza natura kota intryguje coraz bardziej.
Kot udomowiony przez człowieka prawie 10 tysięcy lat temu, dopiero w 1990 roku we Włoszech doczekał się swojego międzynarodowego święta. W Polsce po raz pierwszy obchodzono Światowy Dzień Kota 17 lutego 2006 roku. Nie wszystkie jednak koty na świecie świętują 17 lutego, w Rosji swoje mają święto 1 marca, w Wielkiej Brytanii 8 sierpnia, a w Stanach Zjednoczonych 29 października. Ale idea tego święta jest wspólna: podkreślanie znaczenia kotów w życiu człowieka, niesienie pomocy bezdomnym i chorym zwierzętom oraz uwrażliwienie ludzi na koci los.
Nie wstydźmy się zatem darzyć koty szczerym uczuciem, nie wstydźmy się zarażać innych miłością do kotów, choćby to miał być tylko jeden człowiek. Naszym zadaniem jest bowiem uczenie już najmłodszych szacunku, miłości, empatii do tych wyjątkowych magicznych stworzeń, tępienie zabobonów dotyczących kotów, niestety wciąż mocno rozpowszechnionych w społeczeństwie.
I wreszcie – róbmy wszystko, aby odwdzięczyć się kociej społeczności za to, że jest. Nie możemy przecież dopuścić do wyginięcia kotów, co prawie nastąpiło w populacjach rysi, tygrysów, panter oraz wielu innych zwierząt. Wszystkie one są niezwykle cenne dla człowieka, bez nich nasz świat może się nawet wywrócić.

Wszystkim Kotkom, Kotom i Kociątkom z okazji Ich Święta życzę, aby ich dni były rozmruczane i wolne od wszelkich kocich trosk i smuteczków, aby miseczki zawsze były wypełnione tym, co najpyszniejsze i najzdrowsze, a Duzi niech je zawsze kochają i rozpieszczają.
Niech każdy człowiek odnajdzie swojego mruczącego przyjaciela, a każdy kot, niezależnie od wieku, urody czy kondycji fizycznej, znajdzie swój kochający dom.Magdalena Izabella Bielicka
redaktor naczelna

 

Zakup numerów archiwalnych

Kochani Czytelnicy!

Kiedy 17 lat temu ukazał się pierwszy numer KOCICH SPRAW, wszyscy myśleliśmy, że tak już zostanie do końca świata i jeden dzień dłużej. Ale okazało się, że świat nieustannie się zmienia. Zmiany te nie ominęły również naszego kochanego miesięcznika. Wzrost popularności mediów elektronicznych sprawił, że kolejno zakładaliśmy portale internetowe, modyfikowaliśmy je, by być jak najbliżej Was. I dziś, idąc z duchem czasu, postanowiliśmy czasowo zawiesić wydawanie KOCICH SPRAW, ale pozostać w internecie. Polecamy się serdecznie w świecie wirtualnym.

Są Państwo naszymi najwierniejszymi Czytelnikami.


Proponujemy nabycie naszych  numerów archiwalnych w cenie
10
zł za egzemplarz
plus koszty wysyłki:
1-2 numery - 7,30 zł,
3-5 numerów - 9,00 zł,
6-10 numerów - 14,00 zł,
11-20 numerów - 19,00 zł,
powyżej 20 numerów - 23,00 zł


Numery archiwalne KOCICH SPRAW można kupić wpłacając na nasze konto:
Bank PKO SA nr: 70 1240 1053 1111 0010 0703 6038
odpowiednią kwotę w banku lub na poczcie lub drogą internetową.

Adres odbiorcy:     
Elawet Sp. z o.o.
ul. Odyńca 57/42
02-644 Warszawa


SWIFT: PKO PPLPW IBAN: PL 70 124010531111001007036038

Na przelewie lub przekazie w miejscu "tytułem" proszę podać również adres wysyłki (jeśli jest inny niż adres właściciela konta) oraz wskazać numery archiwalne, których wpłata dotyczy oraz numer telefonu lub adres mailowy.

Do Państwa dyspozycji -
kontakt z redakcją:
mailowy –
m.i.bielicka@kociesprawy.pl; lub kociesprawy@kociesprawy.pl  
telefoniczny –
603-784-255, 665-777-244

Łączę serdeczne, mruczące pozdrowienia,
Magdalena Izabella Bielicka
redaktor naczelna