Zadzwoń do nas: (22) 844 19 84 / (22) 844 80 77 / 665 777 244 Email: kociesprawy@kociesprawy.pl

Nie masz jeszcze prenumeraty naszego magazynu?  Zamów

NR 144 - PAŹDZIERNIK 2014Spis treści:

MOJA TOLERANCJA

Gość nie lubi kotów,
Więc choć nerwy tłumię,
Jednak mu wybaczam,
Bo ja go rozumiem:
Przebywając z kotem
W bliskiej zażyłości
Mógłby się nabawić
Kompleksu niższości.


Franciszek Klimek


BLISKA ZAŻYŁOŚĆ

To oczywista prawda. Przebywając z kotem, można nabawić się kompleksu niższości. Wszak kot to dzieło idealne. Nie wymaga poprawek, ulepszeń. Niejeden chciałby być kotem! Ale nic z tego. Być kotem to przywilej, to zaszczyt i honor. Gdybym miała jednak wskazać człowieka, który zasługuje na to, by kotem się stać, to byłby nim niechybnie Franciszek J. Klimek. Już samo Jego imię zwiastuje, że to musi być piękny Człowiek. Święty Franciszek. Święty Franciszek od kotów! Krakowianin, Koci Poeta kochany za urokliwą kocią poezję, za miłość do kotów. Za to, że kocią naturę zna od początku najdłuższego wibrysa, aż po koniuszek ogonka. Jego wiersze, limeryki, śmieszą i radują, często też wzruszają, ale zawsze edukują, szerzą wiedzę o kotach, o ich zachowaniach, także o zachowaniach człowieka (niestety nie zawsze chlubnych).

Jan Paweł II w 1979 roku ogłosił świętego Franciszka patronem ekologów i ekologii. Dwa lata później franciszkanie założyli w Krakowie Ruch Ekologiczny św. Franciszka z Asyżu, który prowadzi wiele działań edukacyjnych i proekologicznych. Św. Franciszek 13 marca 2013 roku stał się patronem kardynała Jorge Maria Bergoglia, który jako pierwszy w historii Kościoła po wybraniu go na papieża przyjął to właśnie imię.

Jak wiadomo, św. Franciszek z Asyżu był ascetycznym dobrodusznym zakonnikiem, wrażliwym na piękno przyrody. Na podobiznach widzimy go zazwyczaj w otoczeniu zwierząt.
Podobnie nasz Koci Poeta – skromny, delikatny, wrażliwy, otoczony mruczącymi Przyjaciółmi, rozumiejący je jak mało kto. Doskonale znający kocie charaktery, kocie tajemnice, głębię kociej duszy.
Tą wiedzą od wielu lat dzieli się z Czytelnikami za pośrednictwem swoich wierszy. Właśnie teraz – w miesiącu pamięci i wspomnień o naszych zwierzętach – obchodzimy Jubileusz 80-lecia Franciszka J. Klimka.

W pierwszą niedzielę października, czyli Zaduszki Zwierzęce, wspomnijmy więc nasze czworonogi, które odeszły za Tęczowy Most z tomikiem wierszy FJK pod pachą.


Magdalena Izabella Bielicka

 

Zakup numerów archiwalnych

Kochani Czytelnicy!

Kiedy 17 lat temu ukazał się pierwszy numer KOCICH SPRAW, wszyscy myśleliśmy, że tak już zostanie do końca świata i jeden dzień dłużej. Ale okazało się, że świat nieustannie się zmienia. Zmiany te nie ominęły również naszego kochanego miesięcznika. Wzrost popularności mediów elektronicznych sprawił, że kolejno zakładaliśmy portale internetowe, modyfikowaliśmy je, by być jak najbliżej Was. I dziś, idąc z duchem czasu, postanowiliśmy czasowo zawiesić wydawanie KOCICH SPRAW, ale pozostać w internecie. Polecamy się serdecznie w świecie wirtualnym.

Są Państwo naszymi najwierniejszymi Czytelnikami.


Proponujemy nabycie naszych  numerów archiwalnych w cenie
10
zł za egzemplarz
plus koszty wysyłki:
1-2 numery - 7,30 zł,
3-5 numerów - 9,00 zł,
6-10 numerów - 14,00 zł,
11-20 numerów - 19,00 zł,
powyżej 20 numerów - 23,00 zł


Numery archiwalne KOCICH SPRAW można kupić wpłacając na nasze konto:
Bank PKO SA nr: 70 1240 1053 1111 0010 0703 6038
odpowiednią kwotę w banku lub na poczcie lub drogą internetową.

Adres odbiorcy:     
Elawet Sp. z o.o.
ul. Odyńca 57/42
02-644 Warszawa


SWIFT: PKO PPLPW IBAN: PL 70 124010531111001007036038

Na przelewie lub przekazie w miejscu "tytułem" proszę podać również adres wysyłki (jeśli jest inny niż adres właściciela konta) oraz wskazać numery archiwalne, których wpłata dotyczy oraz numer telefonu lub adres mailowy.

Do Państwa dyspozycji -
kontakt z redakcją:
mailowy –
m.i.bielicka@kociesprawy.pl; lub kociesprawy@kociesprawy.pl  
telefoniczny –
603-784-255, 665-777-244

Łączę serdeczne, mruczące pozdrowienia,
Magdalena Izabella Bielicka
redaktor naczelna