Zadzwoń do nas: (22) 844 19 84 / (22) 844 80 77 / 665 777 244 Email: kociesprawy@kociesprawy.pl

Nie masz jeszcze prenumeraty naszego magazynu?  Zamów

NR 141-142 - LIPIEC-SIERPIEŃ 2014


Spis treści:

ŚWIAT WIELBICIELEK KOTKÓW I ANIOŁKÓW

Z oburzeniem przeczytałam w majowym wydaniu „Wysokich Obcasów Extra” felieton filozofa i profesora Instytutu Filozofii i Socjologii PAN zatytułowany „Świat według wielbicielek kotków i aniołków”, który traktuje o zachowaniach naszego społeczeństwa. Profesor pisał więc:
„(...) Chodzi… o pewien proces zbiorowy, jakiego – niczym elektrowstrząsu – doznajemy od ćwierćwiecza. Proces uwolnienia się spod jakiej takiej społecznej kontroli, gdzie pod płaszczykiem swobody i demokracji dochodzą do głosu zachowania paskudne, skrajnie roszczeniowe i po prostu destrukcyjne dla wspólnoty...”. Nie byłoby w tym nic oburzającego, gdyż poruszony przez profesora problem jest bardzo istotny, gdyby profesor i filozof nie porównał takich zachowań do zachowań: „różnych autorek wpisów w internecie (zazwyczaj mają one blogi, na których pełno zdjęć piesków, kotków i aniołków)”.
I w tym miejscu chcę zaprotestować! Nie zgadzam się na takie porównania! Wśród odbiorców słów profesora mogą znaleźć się bowiem tacy, którzy wysnują wniosek, że całemu temu złu winne są bezrozumne autorki blogów z kotkami i pieskami. Wydaje mi się, że pan profesor w swoich porównaniach poszedł trochę za daleko.
Wyśmiane tu Miłośniczki kotków i piesków są również osobami prawymi i wrażliwymi na krzywdę i ból nie tylko tych kotków i piesków.
My kociarze, wielbiciele kotków, ale też piesków, łosi i innych zwierząt, nieustannie walczymy o edukację w ich sprawach. Walczymy, aby temat szacunku dla zwierząt stał się tematem ważnym, począwszy od przedszkoli i szkół. Pragniemy, aby od najmłodszych lat uczyć dzieci poszanowania zarówno ludzi, jak i zwierząt. Tymczasem nie ma się co dziwić, że jest to tak trudne, kiedy pojawiają się podobne teksty, jak ten spod pióra profesora. Co się stało, Panie Profesorze, z tą „... kompetencją, która według podstawy szkolnej powinna być opanowana już w pierwszych klasach podstawówki…”? Przyzna Pan, że nie ułatwia nam Pan tej walki. A czytelnik, który często nie przeczyta felietonu filozofa i profesora ze zrozumieniem, zapamięta jedynie, że pieski i kotki to coś, czemu nie należy się już szacunek, o osobach, które te kotki i pieski kochają oraz opiekują się nimi, nie wspominając.
Nie jest prawdą, że „świat urządzony według pomysłów takich wielbicielek kotków i aniołków byłby prosty – społeczeństwo ma pozwalać na wszystko. I już!” Panie Profesorze – w tym świecie wielbicielek kotków i piesków poczucie rzeczywistości bywa nierzadko bolesne. Także z kotkami i pieskami.

Magdalena Bielicka - redaktor naczelna

 

Drodzy Czytelnicy!
UWAGA!
Cena aktualnego numeru - 7,50 zł, numer lipcowo-sierpniowy i grudniowo-styczniowy - 9,80 zł

Istnieje możliwość zakupu numerów archiwalnych:
w cenie 4 zł za egzemplarz,
podwójne numery grudniowo-styczniowe i lipcowo-sierpniowe w cenie 6 zł za egzemplarz

plus koszty wysyłki: za 1-2 numery - 2,60 zł, za 3-5 numerów - 9,00 zł, 6-10 numerów - 14,00 zł, 11-20 numerów - 19,00 zł, powyżej 20 numerów - 23,00 zł


CENNIK:
Polska:
prenumerata półroczna  - 35 zł
prenumerata roczna  - 70 zł
prenumerata na 15 miesięcy - 90,00 zł

Prenumerata zagraniczna:
prenumerata półroczna  - 120,00 zł
prenumerata roczna  - 240,00 zł
prenumerata na 15 miesięcy - 300,00 zł

Odliczoną kwotę proszę wpłacić na konto wydawnictwa:
Elawet Sp. z o.o.
ul. Odyńca 57/42
02-644 Warszawa
Nr konta : Bank PKO SA 
70 1240 1053 1111 0010 0703 6038
- w miejscu tytułem proszę wpisać miesiąc i rok, którego dotyczy wpłata

UWAGA! Wszelkie pytania dotyczące prenumeraty prosimy przesyłać mailem na skrzynkę:
lub tel. 665-777-244