Zadzwoń do nas: (22) 844 19 84 / (22) 844 80 77 / 665 777 244 Email: kociesprawy@kociesprawy.pl

Nie masz jeszcze prenumeraty naszego magazynu?  Zamów

NR 139 - MAJ 2014
Spis treści:


DZIĘKUJĘ CI, MAMO!

Maj od zawsze jest dla mnie miesiącem szczególnym, miesiącem, w którym obchodzimy Dzień Mamy – osoby chyba dla każdego najważniejszej. To ona nosi nas przez dziewięć miesięcy pod swoim sercem, by potem chronić, karmić, dawać miłość i uczyć jej, dbać o każdy najmniejszy szczegół, aby skarbowi niczego nie brakowało.
W połowie lat 40. ubiegłego wieku powstał niezwykły film pod tytułem „Prywatne życie kota”. Jego autorami byli twórcy eksperymentujący – małżeństwo Maya Deren i Alexander Hammid. Nie jest to koci filmik dla zwariowanych kociar. Koty w nim nie grają. Są po prostu sobą. W filmie doskonale można zaobserwować, że zwierzęta naprawdę odczuwają ból i strach, zadowolenie i miłość. W porównaniu ze wspomnianym filmem, popularny wśród internautów kot Maru jest jak postać z gry komputerowej. Słodki, szczęśliwy, piękny, aż nierealny.
W „Prywatnym życiu kota” zwierzęta rodzą się, starzeją i czujemy, że kiedyś umrą. W jednej ze scen widzimy, jak kotka rodzi małe przed okiem kamery. Długie sceny, piękne kadry, gra świateł i cieni.
Na świat przychodzi piątka kociąt. Koci tata zagląda do pokoju, gdzie odbywa się poród. Czujne oko kocicy śledzi go, gdy wchodzi do pokoju. Kocur nieśmiało patrzy na swoje dzieci. Podchodzi do pudełka i całuje głowę kocicy. Niezwykła jest to scena. Warto dać się oczarować staremu czarno-białemu „Prywatnemu życiu kota”.
Film ten przywołał mi obraz przychodzących na świat dzieci, radość rodziców z narodzin długo oczekiwanych maleństw. Nie ma przecież różnicy, czy rodzą się dzieci, czy kocięta. Radość rodziców i miłość są zawsze takie same.

Wszystkim Mamom dziękuję za to, że są, za to, że były z nami, za to, że dały nam życie i uczyły, jak żyć.Magdalena Izabella Bielicka

 

Zakup numerów archiwalnych

Kochani Czytelnicy!

Kiedy 17 lat temu ukazał się pierwszy numer KOCICH SPRAW, wszyscy myśleliśmy, że tak już zostanie do końca świata i jeden dzień dłużej. Ale okazało się, że świat nieustannie się zmienia. Zmiany te nie ominęły również naszego kochanego miesięcznika. Wzrost popularności mediów elektronicznych sprawił, że kolejno zakładaliśmy portale internetowe, modyfikowaliśmy je, by być jak najbliżej Was. I dziś, idąc z duchem czasu, postanowiliśmy czasowo zawiesić wydawanie KOCICH SPRAW, ale pozostać w internecie. Polecamy się serdecznie w świecie wirtualnym.

Są Państwo naszymi najwierniejszymi Czytelnikami.


Proponujemy nabycie naszych  numerów archiwalnych w cenie
10
zł za egzemplarz
plus koszty wysyłki:
za 1-2 numery - 7,30 zł,
za 3-5 numerów - 9,00 zł,
za 6-10 numerów - 14,00 zł,
za 11-20 numerów - 19,00 zł,
powyżej 20 numerów - 23,00 zł


Numery archiwalne KOCICH SPRAW można kupić wpłacając na nasze konto w: Bank CITY HANDLOWY, odbiorca Magdalena Bielicka nr: 90 1030 0019 0109 8510 0047 2125 
odpowiednią kwotę w banku lub na poczcie lub drogą internetową.

Na przelewie lub przekazie w miejscu "tytułem" proszę podać również adres wysyłki (jeśli jest inny niż adres właściciela konta) oraz wskazać numery archiwalne, których wpłata dotyczy oraz numer telefonu lub adres mailowy.

Do Państwa dyspozycji -
kontakt z redakcją:
mailowy –
m.i.bielicka@kociesprawy.pl; lub kociesprawy@kociesprawy.pl  
telefoniczny –
603-784-255, 665-777-244

Łączę serdeczne, mruczące pozdrowienia,
Magdalena Izabella Bielicka
redaktor naczelna