Zadzwoń do nas: (22) 844 19 84 / (22) 844 80 77 / 665 777 244 Email: kociesprawy@kociesprawy.pl

Nie masz jeszcze prenumeraty naszego magazynu?  Zamów

NR 136 - LUTY 2014Spis treści:
Życie
Ta niezwykła myśl nie jest od prawdy daleka;
towarzyszy nam zresztą od wielu już lat:
Ten, kto ratuje życie jednego człowieka,
ratuje całą ludzkość.
Ratuje cały świat.
A ja dodam, choć sprawi to trochę kłopotu,
bo będę to powtarzał być może zbyt często:
Ten, kto życie jednemu uratuje k o t u,
uratuje tym czynem swoje człowieczeństwo.

Franciszek J. Klimek


DOKĄD IDZIEMY, DOKĄD ZMIERZAMY

Jakże głęboka jest wymowa strof wiersza Franciszka Klimka pt. „Życie”. Głęboka dla tych, którzy je przeczytali i zrozumieli.
Tak wiele mówi się o empatii do zwierząt, o konieczności edukacji młodych ludzi w sprawach czworonogów – tymczasem rzeczywistość nie potwierdza powszechnego dążenia do wdrażania w życie tych zacnych idei. Jak mam bowiem rozumieć i zrozumieć umieszczoną na drzwiach jednego z nowo otwartych warszawskich Młodzieżowych Domów Kultury czerwoną tabliczkę z przekreślonym psem – znakiem zakazu wprowadzania zwierząt?! Czy na tym ma polegać edukacja młodzieży? Czy to stanowić ma wzorzec nauki empatii młodych ludzi do czworonożnych Przyjaciół? Czy zakaz wprowadzania ich do domów kultury, do szkół, restauracji czy innych instytucji nauczy tych najmłodszych miłości do czterołapów? Nauczy człowieczeństwa?
Niech nie dziwią nas później doniesienia o brutalnym traktowaniu zwierząt przez tak zwanego „człowieka”, często bardzo młodego. To od pedagogów szkolnych, pracowników domów kultury czy instytucji o podobnym charakterze oczekujemy, że to właśnie oni pokażą dzieciom i młodzieży, na czym polega człowieczeństwo oraz jak właściwie traktować tak bardzo od nas zależne zwierzęta! Znak zakazu wprowadzania ich do tych miejsc na pewno nie służy edukacji i szerzeniu empatii, nie tylko w stosunku do czworonogów. Taki znak zaprzecza nazwie miejsca – Domu Kultury. Pod pojęciem „kultura” kryją się również: człowieczeństwo, empatia czy miłość, zarówno do ludzi, jak i do zwierząt.
Edukujmy więc rozumnie nasze dzieci i młodzież!
Ratujmy nasze człowieczeństwo!
Luty jest miesiącem zakochanych, zakochanych także w kotach. Obchodzimy przecież Światowy Dzień Kota. Z tej okazji życzę wszystkim kotkom, kocurom, kociakom przede wszystkim empatii pochodzącej od człowieka, która to będzie oznaczać dla kotów ciepły kąt, miskę pełną jedzenia, opiekę i nasze ludzkie otwarte serca.
Niech się święci Światowy Dzień Kota!Magdalena Bielicka

 

Zakup numerów archiwalnych

Kochani Czytelnicy!

Kiedy 17 lat temu ukazał się pierwszy numer KOCICH SPRAW, wszyscy myśleliśmy, że tak już zostanie do końca świata i jeden dzień dłużej. Ale okazało się, że świat nieustannie się zmienia. Zmiany te nie ominęły również naszego kochanego miesięcznika. Wzrost popularności mediów elektronicznych sprawił, że kolejno zakładaliśmy portale internetowe, modyfikowaliśmy je, by być jak najbliżej Was. I dziś, idąc z duchem czasu, postanowiliśmy czasowo zawiesić wydawanie KOCICH SPRAW, ale pozostać w internecie. Polecamy się serdecznie w świecie wirtualnym.

Są Państwo naszymi najwierniejszymi Czytelnikami.


Proponujemy nabycie naszych  numerów archiwalnych w cenie
10
zł za egzemplarz
plus koszty wysyłki:
za 1-2 numery - 7,30 zł,
za 3-5 numerów - 9,00 zł,
za 6-10 numerów - 14,00 zł,
za 11-20 numerów - 19,00 zł,
powyżej 20 numerów - 23,00 zł


Numery archiwalne KOCICH SPRAW można kupić wpłacając na nasze konto w: Bank CITY HANDLOWY, odbiorca Magdalena Bielicka nr: 90 1030 0019 0109 8510 0047 2125 
odpowiednią kwotę w banku lub na poczcie lub drogą internetową.

Na przelewie lub przekazie w miejscu "tytułem" proszę podać również adres wysyłki (jeśli jest inny niż adres właściciela konta) oraz wskazać numery archiwalne, których wpłata dotyczy oraz numer telefonu lub adres mailowy.

Do Państwa dyspozycji -
kontakt z redakcją:
mailowy –
m.i.bielicka@kociesprawy.pl; lub kociesprawy@kociesprawy.pl  
telefoniczny –
603-784-255, 665-777-244

Łączę serdeczne, mruczące pozdrowienia,
Magdalena Izabella Bielicka
redaktor naczelna