Zadzwoń do nas: (22) 844 19 84 / (22) 844 80 77 / 665 777 244 Email: kociesprawy@kociesprawy.pl

Nie masz jeszcze prenumeraty naszego magazynu?  Zamów

Nr 133 - LISTOPAD 2013

  

          Spis treści:
KOCIARY I KOCIARZE PRZEZ DUŻE K

Tegoroczne babie lato otulało nas słonecznymi promieniami. Ciepło i bezchmurne dni oddalały myśli o nieuchronnym nadejściu deszczowej i śnieżnej aury, jakże nieprzyjaznej dla mruczących Przyjaciół, szczególnie tych wolnożyjących. Czy w czasie mroźnej zimy wszystkie znajdą dach nad głową i pełną miseczkę? Nie tylko mnie ta obawa spędza sen z oczu.

Istnieje wiele gmin, które znakomicie pomagają bezdomnym kotom.
Niestety są też takie, które tego wsparcia nie udzielają. Właściciele osiedli, zarządy spółdzielni mieszkaniowych wciąż zamykają okienka piwniczne, a wolnożyjące koty tracą szansę na przeżycie mrozów.
Bądźmy czujni na tę niechęć i bezduszność wobec Braci Mniejszych. Reagujmy.
Każda gmina ma obowiązek pomagania kotom wolnożyjącym. Każda gmina powinna posiadać regulamin takiej pomocy.
Egzekwujmy przestrzeganie zapisu w Ustawie o Ochronie Zwierząt. Mamy do tego całkowite prawo oraz obowiązek wobec tych, którzy nie mogą się o swoje prawa upomnieć.

Nasza redakcja przekazała już w tym roku do kilku miejsc w Warszawie, do Powsina i do Ząbek, kilka wielkich pudeł styropianowych na domki dla kotów. Staramy się pomagać w organizowaniu i przekazywaniu karmy dla najbardziej potrzebujących kotów, jak np. tych z Zakładu Karnego w Koronowie, którymi opiekuje się znany Czytelnikom KOCICH SPRAW pensjonariusz pan Jerzy Gil. Korzystając z okazji, pragnę serdecznie podziękować firmom: Purina Nestle, Bozita, Mars oraz importerowi karmy Specific za ofiarowanie żywności najbardziej potrzebującym kotom. Taka pomoc jest bezwzględnie potrzebna.

Otrzymaliśmy niedawno alarmujący list od pani Hanny Chombaków z Kątów Wrocławskich, która opiekuje się setką kotów. Jej przytulisku brakuje karmy, kocy, funduszy na opał i przede wszystkim środków na leczenie zwierząt. Czeka też długa lista niezapłaconych rachunków.Pani Hanna potrzebuje również wolontariuszy, osób, które pomogłyby jej założyć i prowadzić stronę na Facebooku. Apelujemy z całego serca o pomoc pani Hannie, a można to uczynić wpłacając pieniądze na konto przytuliska: 69 1090 2398 0000 0001 1127 7710. Więcej o Przytulisku „Dom Kota” napiszemy w kolejnym wydaniu KOCICH SPRAW.

Osoby takie, jak pani Hanna, całym sercem oddane kotom, często bezimienne karmicielki i opiekunki, przez niektórych zwane „kociarami”, poświęcają swój czas, fundusze i zaangażowanie tym najbardziej potrzebującym. Bez ich pomocy koty nie przetrwałyby zimy.

Teraz, gdy robi się coraz zimniej, rozglądajmy się zatem uważniej i obserwujmy, czy wokół nas wolnożyjące koty mają schronienie, czy nie są głodne. Nie przechodźmy obojętnie. Wiem doskonale, że
na Czytelników KOCICH SPRAW zawsze możemy liczyć, za co w imieniu kotów bardzo serdecznie dziękuję.

Życzę smacznej lektury!

Magdalena Bielicka

 

Zakup numerów archiwalnych

Kochani Czytelnicy!

Kiedy 17 lat temu ukazał się pierwszy numer KOCICH SPRAW, wszyscy myśleliśmy, że tak już zostanie do końca świata i jeden dzień dłużej. Ale okazało się, że świat nieustannie się zmienia. Zmiany te nie ominęły również naszego kochanego miesięcznika. Wzrost popularności mediów elektronicznych sprawił, że kolejno zakładaliśmy portale internetowe, modyfikowaliśmy je, by być jak najbliżej Was. I dziś, idąc z duchem czasu, postanowiliśmy czasowo zawiesić wydawanie KOCICH SPRAW, ale pozostać w internecie. Polecamy się serdecznie w świecie wirtualnym.

Są Państwo naszymi najwierniejszymi Czytelnikami.


Proponujemy nabycie naszych  numerów archiwalnych w cenie
10
zł za egzemplarz
plus koszty wysyłki:
za 1-2 numery - 7,30 zł,
za 3-5 numerów - 9,00 zł,
za 6-10 numerów - 14,00 zł,
za 11-20 numerów - 19,00 zł,
powyżej 20 numerów - 23,00 zł


Numery archiwalne KOCICH SPRAW można kupić wpłacając na nasze konto w: Bank CITY HANDLOWY, odbiorca Magdalena Bielicka nr: 90 1030 0019 0109 8510 0047 2125 
odpowiednią kwotę w banku lub na poczcie lub drogą internetową.

Na przelewie lub przekazie w miejscu "tytułem" proszę podać również adres wysyłki (jeśli jest inny niż adres właściciela konta) oraz wskazać numery archiwalne, których wpłata dotyczy oraz numer telefonu lub adres mailowy.

Do Państwa dyspozycji -
kontakt z redakcją:
mailowy –
m.i.bielicka@kociesprawy.pl; lub kociesprawy@kociesprawy.pl  
telefoniczny –
603-784-255, 665-777-244

Łączę serdeczne, mruczące pozdrowienia,
Magdalena Izabella Bielicka
redaktor naczelna