Zadzwoń do nas: (22) 844 19 84 / (22) 844 80 77 / 665 777 244 Email: kociesprawy@kociesprawy.pl

Nie masz jeszcze prenumeraty naszego magazynu?  Zamów

NR 129-130 - LIPIEC-SIERPIEŃ 2013


   Spis treści:

MAGIA OGONKÓW

Żyjemy szybko, coraz szybciej i coraz bardzie brakuje nam czasu na dostrzeżenie tego, co nas otacza. Szczególnie odczuwamy to w dużych miastach, gdzie nieustający pośpiech i gonitwa za czymś niedoścignionym nie opuszczają nas. Marzymy o spokoju, wyciszeniu i o tym, by wreszcie odpocząć. Może nadchodzące wakacje ukoją nasze dusze i ciało, i pozwolą wreszcie na dolce far niente?

Myśl o pozostawieniu gdzieś daleko tej miejskiej dżungli nie opuszcza także i mnie. Pragnę zaszyć się w głuszy, z dala od ludzi, z dala od gwaru, zgiełku... Na szczęście mam takie miejsce na ziemi, ale niestety nie mogę zabrać tam ze sobą całej gromadki moich małych ogonków. Nie wszystkie koty lubią podróżować i zmieniać miejsce pobytu. Tylko Senior kociego rodu – Grubszy – od lat towarzyszy mi w wakacyjnej słodkiej bezczynności. Pozostałe – i domowe, i redakcyjne – pozostawione są pod dobrą opieką przyjaciół i znajomych, osób które lubią i znają: Cynamona, Imbira, Julkę oraz Homera, Oskara, Felka, Zuzannę i Manię. I aby choć trochę osłodzić im tęsknotę i oczekiwanie na nasz powrót z Grubszym, postarałam się wcześniej, by stworzyć im jak najlepsze warunki. Mamy więc osiatkowane balkony i okna, by koty mogły swobodnie i bezpiecznie wylegiwać się na balkonowych półkach i parapetach. Gromadka ma stały dostęp do wody i karmy, a tymczasowi opiekunowie zapewniają im mizianie, głaskanie i czesanie. Bardzo starają się, aby futrzaki były dopieszczone podczas naszej nieobecności.

Wypoczynek, wypoczynkiem, nicnierobienie, nicnierobieniem, ale wiadomo, że bardzo tęsknimy za naszymi ogonkami czy bezogonkowymi kotkami. Dlatego najwspanialsze są powroty.
Pozostawieni w domu mruczący terapeuci nie zawsze od razu okazują swoją radość na widok powracających z wakacji opiekunów. Czasami foszą się, nie pozwalają się wyczochrać i wypieszczochać, dając do zrozumienia, że zbyt długo były same. Ale kiedy foch mija i koty znów pozwalają nam na pieszczoty, zamykamy oczy i zapominając o wszystkim, powoli zatapiamy palce w mięciutkie, puszyste kocie futra. Wtedy nawet gwar i pośpiech miejskiej dżungli już nie przeszkadza. Znowu jesteśmy razem, wzajemnie się chronimy, wzajemnie sobie pomagamy. Magia ogonków powraca!

Życzę wszystkim małym i dużym dwunożnym, a także czworonożnym pięknych wakacyjnych dni! I jak najwięcej takiej magii!

Magdalena Bielicka - redaktor naczelna

 

Zakup numerów archiwalnych

Kochani Czytelnicy!

Kiedy 17 lat temu ukazał się pierwszy numer KOCICH SPRAW, wszyscy myśleliśmy, że tak już zostanie do końca świata i jeden dzień dłużej. Ale okazało się, że świat nieustannie się zmienia. Zmiany te nie ominęły również naszego kochanego miesięcznika. Wzrost popularności mediów elektronicznych sprawił, że kolejno zakładaliśmy portale internetowe, modyfikowaliśmy je, by być jak najbliżej Was. I dziś, idąc z duchem czasu, postanowiliśmy czasowo zawiesić wydawanie KOCICH SPRAW, ale pozostać w internecie. Polecamy się serdecznie w świecie wirtualnym.

Są Państwo naszymi najwierniejszymi Czytelnikami.


Proponujemy nabycie naszych  numerów archiwalnych w cenie
10
zł za egzemplarz
plus koszty wysyłki:
za 1-2 numery - 7,30 zł,
za 3-5 numerów - 9,00 zł,
za 6-10 numerów - 14,00 zł,
za 11-20 numerów - 19,00 zł,
powyżej 20 numerów - 23,00 zł


Numery archiwalne KOCICH SPRAW można kupić wpłacając na nasze konto w: Bank CITY HANDLOWY, odbiorca Magdalena Bielicka nr: 90 1030 0019 0109 8510 0047 2125 
odpowiednią kwotę w banku lub na poczcie lub drogą internetową.

Na przelewie lub przekazie w miejscu "tytułem" proszę podać również adres wysyłki (jeśli jest inny niż adres właściciela konta) oraz wskazać numery archiwalne, których wpłata dotyczy oraz numer telefonu lub adres mailowy.

Do Państwa dyspozycji -
kontakt z redakcją:
mailowy –
m.i.bielicka@kociesprawy.pl; lub kociesprawy@kociesprawy.pl  
telefoniczny –
603-784-255, 665-777-244

Łączę serdeczne, mruczące pozdrowienia,
Magdalena Izabella Bielicka
redaktor naczelna