Zadzwoń do nas: (22) 844 19 84 / (22) 844 80 77 / 665 777 244 Email: kociesprawy@kociesprawy.pl

Nie masz jeszcze prenumeraty naszego magazynu?  Zamów

NR 128 - CZERWIEC 2013

  
Spis treści:
ARS PUERILIS

Najmłodsi stanowią całkiem sporą grupę Czytelników KOCICH SPRAW.S woją miłością do kotów dzielą się z nami, nadsyłając do redakcji niepowtarzalne prace plastyczne. W tym numerze naszego magazynu z okazji Dnia Dziecka Alicja Szubert-Olszewska – autorka działu KOT KUSTOSZA – poświęciła swój comiesięczny artykuł właśnie sztuce najmłodszych. Temat ten ponad wszelką miarę zasługuje przecież na prezentację.

Zauważalne zainteresowanie sztuką dziecięcą pojawiło się w XVIII wieku, a artyści Romantyzmu bardzo ją rozpropagowali. Powszechna moda na nią nastąpiła w początkach XX wieku. Artyści, szukając wtedy nowych źródeł inspiracji, sięgnęli – obok sztuki ludowej i naiwnej – właśnie do sztuki dziecięcej. Czerpali z niej fowiści, ekspresjoniści, dadaiści czy surrealiści. Silne wpływy tej sztuki widoczne są na przykład u Paula Klee, Joana Miro czy u Jeana Dubuffeta.
 
Jesteśmy niezmiernie dumni z tego, że otrzymujemy tak wiele niepowtarzalnych prac plastycznych dzieci i że możemy prezentować je na naszych łamach. Prace te cechuje naturalna naiwność, spontaniczność, prostota, wyrazistość. Dzięki temu, że nauczyciele z przedszkoli i szkół tak aktywnie reagują na konkursy plastyczne ogłaszane w KOCICH SPRAWACH, widzimy, jak bardzo bliski jest dzieciom temat koci.

Nie możemy też zapominać o tym, że nauczyciele wykonują jeszcze jedną bardzo istotną pracę: uczą dzieci miłości do zwierząt, opieki nad nimi, wskazują, jak odpowiedzialnie zajmować się małymi przyjaciółmi. Wpajanie od najmłodszych lat miłości do zwierząt jest niezmiernie ważne. Dzięki takim wczesnym działaniom edukacyjnym staramy się eliminować dręczenie zwierząt przez młodzież i dorosłych. To także misja naszego magazynu. Jesteśmy przekonani, że im więcej będziemy pisać na temat odpowiedzialnej opieki, tym większy sukces osiągniemy w przyszłości.

Z wielką przyjemnością przyjmujemy zaproszenia szkół i przedszkoli na pogadanki o kotach, zabierając nawet nasze redakcyjne czworonogi na takie spotkania. Dzieci uwielbiają je dotykać, opowiadać o swoich doświadczeniach czy przygodach ze zwierzakami. Mają ogromnie dużo empatii. Dzieje się tak właśnie dzięki zaangażowaniu nauczycieli i wychowawców, którym pragnę tą drogą serdecznie podziękować za ciężką pracę uwrażliwiania najmłodszych na sprawy zwierząt – istot odczuwających ból, istot, które również cierpią.

Z okazji Dnia Dziecka naszym młodym Czytelnikom i miłośnikom kotów składam serdeczne życzenia, aby zawsze tak aktywnie uczestniczyli w organizowanych przez naszą redakcję akcjach i konkursach oraz by zawsze pamiętali, że zwierzę nie jest zabawką, że należy o nie dbać, jak o najważniejszych przyjaciół.
 

Magdalena Bielicka - redaktor naczelna

 

Zakup numerów archiwalnych

Kochani Czytelnicy!

Kiedy 17 lat temu ukazał się pierwszy numer KOCICH SPRAW, wszyscy myśleliśmy, że tak już zostanie do końca świata i jeden dzień dłużej. Ale okazało się, że świat nieustannie się zmienia. Zmiany te nie ominęły również naszego kochanego miesięcznika. Wzrost popularności mediów elektronicznych sprawił, że kolejno zakładaliśmy portale internetowe, modyfikowaliśmy je, by być jak najbliżej Was. I dziś, idąc z duchem czasu, postanowiliśmy czasowo zawiesić wydawanie KOCICH SPRAW, ale pozostać w internecie. Polecamy się serdecznie w świecie wirtualnym.

Są Państwo naszymi najwierniejszymi Czytelnikami.


Proponujemy nabycie naszych  numerów archiwalnych w cenie
10
zł za egzemplarz
plus koszty wysyłki:
za 1-2 numery - 7,30 zł,
za 3-5 numerów - 9,00 zł,
za 6-10 numerów - 14,00 zł,
za 11-20 numerów - 19,00 zł,
powyżej 20 numerów - 23,00 zł


Numery archiwalne KOCICH SPRAW można kupić wpłacając na nasze konto w: Bank CITY HANDLOWY, odbiorca Magdalena Bielicka nr: 90 1030 0019 0109 8510 0047 2125 
odpowiednią kwotę w banku lub na poczcie lub drogą internetową.

Na przelewie lub przekazie w miejscu "tytułem" proszę podać również adres wysyłki (jeśli jest inny niż adres właściciela konta) oraz wskazać numery archiwalne, których wpłata dotyczy oraz numer telefonu lub adres mailowy.

Do Państwa dyspozycji -
kontakt z redakcją:
mailowy –
m.i.bielicka@kociesprawy.pl; lub kociesprawy@kociesprawy.pl  
telefoniczny –
603-784-255, 665-777-244

Łączę serdeczne, mruczące pozdrowienia,
Magdalena Izabella Bielicka
redaktor naczelna