Zadzwoń do nas: (22) 844 19 84 / (22) 844 80 77 / 665 777 244 Email: kociesprawy@kociesprawy.pl

Nie masz jeszcze prenumeraty naszego magazynu?  Zamów

NR 127 - MAJ 2013

     
     Spis treści:

„W źdźble trawy odnalazłem sens istnienia...,
w przelatującym motylu odkryłem
wrażliwość
swojej duszy…,
w człowieku miłość ukazała mi
swoje piękno…”
                                               
Seneka Wrażliwość serca

Kto z nas zakoconych nie chciałby, aby każdy dzień był rozmruczany, wolny od wszelkich trosk i smutków. Zdarza się jednak, że urocze mruczando nie budzi nas. Może to być symptomem choroby naszego podopiecznego. W bieżącym numerze przeczytamy o kotach wrażliwych zarówno ze względu na ich psychikę, jak i przewód pokarmowy, oraz o tym jak z nimi postępować.

Nie każdej kociej wrażliwości możemy zaradzić z pomocą lekarza weterynarii. Koty, podobnie jak i inne zwierzęta, są istotami wrażliwymi z natury. Od nas oczekują opieki, zapewnienia jedzenia i miłości.Okazanie zwierzęciu serca często znaczy więcej, niż podanie mu miski karmy. Jest wiele czworonogów, które niby mają swojego człowieka, ale nie zaznały uczucia zaopiekowania, o miłości nie wspominając.Takie sytuacje obserwujemy częściej na wsiach, gdzie koty czy psy żyją przy gospodarstwach, ale psiak jest na łańcuchu (czasem 24 godziny na dobę), a kot żywi się tym, co sam złowi. Nikt nie pomyśli, by okazać zwierzęciu choć odrobinę serca, by psu dać możliwość swobodnego wybiegania się, zapewnić ciepły i bezpieczny kąt, o opiece weterynaryjnej nie wspominając.

Edukacja w sprawach zwierząt kuleje. Zapracowani rolnicy rzadko myślą o zmniejszeniu bezdomności poprzez sterylizację zwierząt – na ten zabieg na ogół nie ma też funduszy. Istnieją przecież „sprawdzone metody” na pozbycie się nowo narodzonych kociąt czy szczeniąt. Niestety bardzo okrutne. Jestem przeciwko rozwiązywaniu tego problemu takimi metodami. I dlatego oczekuję wsparcia instytucji wiarygodnej, jaką jest Kościół. Wystarczy przecież jedno zdanie kapłana wygłoszone podczas mszy, o tym, jak prawidłowo i odpowiedzialnie traktować zwierzęta, o tym, że one też odczuwają ból i także cierpią.
Mam wielką nadzieję, że nowo wybrany Papież, który przyjął imię patrona zwierząt – Franciszka, uczuli księży na problem niehumanitarnego traktowania zwierząt. To przecież tak niewiele, a dla czworonogów znaczyłoby tak wiele.


Magdalena Bielicka - redaktor naczelna
 
 

 

 

Zakup numerów archiwalnych

Kochani Czytelnicy!

Kiedy 17 lat temu ukazał się pierwszy numer KOCICH SPRAW, wszyscy myśleliśmy, że tak już zostanie do końca świata i jeden dzień dłużej. Ale okazało się, że świat nieustannie się zmienia. Zmiany te nie ominęły również naszego kochanego miesięcznika. Wzrost popularności mediów elektronicznych sprawił, że kolejno zakładaliśmy portale internetowe, modyfikowaliśmy je, by być jak najbliżej Was. I dziś, idąc z duchem czasu, postanowiliśmy czasowo zawiesić wydawanie KOCICH SPRAW, ale pozostać w internecie. Polecamy się serdecznie w świecie wirtualnym.

Są Państwo naszymi najwierniejszymi Czytelnikami.


Proponujemy nabycie naszych  numerów archiwalnych w cenie
10
zł za egzemplarz
plus koszty wysyłki:
za 1-2 numery - 7,30 zł,
za 3-5 numerów - 9,00 zł,
za 6-10 numerów - 14,00 zł,
za 11-20 numerów - 19,00 zł,
powyżej 20 numerów - 23,00 zł


Numery archiwalne KOCICH SPRAW można kupić wpłacając na nasze konto w: Bank CITY HANDLOWY, odbiorca Magdalena Bielicka nr: 90 1030 0019 0109 8510 0047 2125 
odpowiednią kwotę w banku lub na poczcie lub drogą internetową.

Na przelewie lub przekazie w miejscu "tytułem" proszę podać również adres wysyłki (jeśli jest inny niż adres właściciela konta) oraz wskazać numery archiwalne, których wpłata dotyczy oraz numer telefonu lub adres mailowy.

Do Państwa dyspozycji -
kontakt z redakcją:
mailowy –
m.i.bielicka@kociesprawy.pl; lub kociesprawy@kociesprawy.pl  
telefoniczny –
603-784-255, 665-777-244

Łączę serdeczne, mruczące pozdrowienia,
Magdalena Izabella Bielicka
redaktor naczelna