Zadzwoń do nas: (22) 844 19 84 / (22) 844 80 77 / 665 777 244 Email: kociesprawy@kociesprawy.pl

Nie masz jeszcze prenumeraty naszego magazynu?  Zamów

Nr 121 - LISTOPAD 2012


                 Nr 121 - LISTOPAD 2012

    Spis treści:

Zbyt mądrzy na angażowanie się w politykę,
Są karani rządami głupszych
Platon 

Pół żartem, pół serio,
czyli KOCIA PARTIA
Sprawy zwierząt to sprawy niezmiernie ważne, a już sprawy kocie są po prostu najważniejsze! Nie dziwi zatem fakt, że w kanadyjskim Halifaksie oficjalnym kandydatem na burmistrza został kot Stanley Tuxedo. Ma swoją partię, program wyborczy oraz wielu zwolenników.
Nic dziwnego, że i nasze koty redakcyjne postanowiły założyć partię i wystartować w wyborach na stanowiska różne. Skoro kandydatury zgłaszać może każdy, wspieramy nasze koty by spełnić ich marzenia o władzy. Zachęcamy jednocześnie do zgłaszania kandydatur Waszych podopiecznych. Nie dlatego, żeby było zabawniej, ale dlatego, by było skuteczniej. W kociej masie wielka siła!
Przy wsparciu dwunożnych Kocia Partia ma szansę powodzenia. Najważniejszym celem jest propagowanie miłości do kotów, pomoc kotom wolnożyjącym, ich sterylizacja, egzekwowanie pozostawiania otwartych okienek piwnicznych i zapewnienie ciepłych pomieszczeń zimą (również domków dla kotów) oraz dokarmianie kocich biedaków. Pomoc kotom bezdomnym wynika z ustawy i dotyczy wszystkich właścicieli budynków i posesji. Wspólnoty mieszkaniowe i spółdzielnie nie są z niej wyłączone! Nie dajmy się zatem zbyć tam, gdzie napotykamy na przeszkody, walcząc o dobro czworonogów.Na szczęście nie wszystkie gminy uciekają od pomocy bezdomnym kotom. Dobry przykład dają m. in.: Urząd Gminy m. st. Warszawy, Łodzi czy Wrocławia.
Otrzymujemy od opiekunów mnóstwo rozpaczliwych listów ze skargami na gminy, które odmawiają im pomocy dla kotów wolnożyjących, nie przekazując karmy czy talonów na nieodpłatne sterylizacje. Po wejściu nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt od 12 stycznia tego roku każda gmina ma obowiązek pomagania kotom wolnożyjącym. Każdy opiekun ma zatem prawo upomnieć się o taką pomoc. Nie chciałabym, aby koty wolnożyjące, które mają tak zbawienny wpływ na ekosystem, głównie miejski, były karane przez tych zbyt mądrych. Koty także muszą mieć prawo głosu w swoich sprawach i w tym musimy je wspierać.

Czekamy na kandydatury i programy wyborcze Waszych milusińskich pod adresem:
Ogłoszenie wyników nastąpi 17. lutego 2013
w Światowym Dniu Kota!

Magdalena Bielicka - redaktor naczelna

 

Zakup numerów archiwalnych

Kochani Czytelnicy!

Kiedy 17 lat temu ukazał się pierwszy numer KOCICH SPRAW, wszyscy myśleliśmy, że tak już zostanie do końca świata i jeden dzień dłużej. Ale okazało się, że świat nieustannie się zmienia. Zmiany te nie ominęły również naszego kochanego miesięcznika. Wzrost popularności mediów elektronicznych sprawił, że kolejno zakładaliśmy portale internetowe, modyfikowaliśmy je, by być jak najbliżej Was. I dziś, idąc z duchem czasu, postanowiliśmy czasowo zawiesić wydawanie KOCICH SPRAW, ale pozostać w internecie. Polecamy się serdecznie w świecie wirtualnym.

Są Państwo naszymi najwierniejszymi Czytelnikami.


Proponujemy nabycie naszych  numerów archiwalnych w cenie
10
zł za egzemplarz
plus koszty wysyłki:
za 1-2 numery - 7,30 zł,
za 3-5 numerów - 9,00 zł,
za 6-10 numerów - 14,00 zł,
za 11-20 numerów - 19,00 zł,
powyżej 20 numerów - 23,00 zł


Numery archiwalne KOCICH SPRAW można kupić wpłacając na nasze konto w: Bank CITY HANDLOWY, odbiorca Magdalena Bielicka nr: 90 1030 0019 0109 8510 0047 2125 
odpowiednią kwotę w banku lub na poczcie lub drogą internetową.

Na przelewie lub przekazie w miejscu "tytułem" proszę podać również adres wysyłki (jeśli jest inny niż adres właściciela konta) oraz wskazać numery archiwalne, których wpłata dotyczy oraz numer telefonu lub adres mailowy.

Do Państwa dyspozycji -
kontakt z redakcją:
mailowy –
m.i.bielicka@kociesprawy.pl; lub kociesprawy@kociesprawy.pl  
telefoniczny –
603-784-255, 665-777-244

Łączę serdeczne, mruczące pozdrowienia,
Magdalena Izabella Bielicka
redaktor naczelna