Zadzwoń do nas: (22) 844 19 84 / (22) 844 80 77 / 665 777 244 Email: kociesprawy@kociesprawy.pl

Nie masz jeszcze prenumeraty naszego magazynu?  Zamów

Nr 120 - PAŹDZIERNIK 2012


Nr 120 - PAŹDZIERNIK 2012

Spis treści:

ZOSTANIECIE W NASZYCH SERCACH

Krótko po obchodach jubileuszu naszego dziesięciolecia dowiedzieliśmy się o chorobie Waldemara Koconia, piosenkarza, wielkiego Przyjaciela zwierząt, spraw kocich i KOCICH SPRAW. Nikt z nas nie spodziewał się tego, co nastąpiło 3 września. Niecały miesiąc wcześniej rozmawiałam z Waldemarem, żartowaliśmy, wspominaliśmy nasz jubileusz, akcje społeczne organizowane na rzecz zwierząt, spotkania z dziećmi niepełnosprawnymi w warszawskim Ogrodzie Zoologicznym, które Waldemar razem ze swoimi dzikimi kotami także z całego serca wspierał. Snuliśmy wspólne plany na kolejne miesiące. Niestety, podstępna choroba nie dała Mu szansy. Odszedł Piękny, wielkiej wrażliwości Człowiek. Obszerne wspomnienie o Waldemarze Koconiu będzie można przeczytać w listopadowym numerze KOCICH SPRAW.

                                 ***

Październik to Światowy Miesiąc Zwierząt. To zwierzęce Zaduszki obchodzone w pierwszą październikową niedzielę. To odwiedziny miejsc pochówku naszych Przyjaciół. Większość z nas miała w swoim życiu ukochanego zwierzaka. Spędzaliśmy z nim każdą wolną chwilę. Dbaliśmy, by miał jak najlepszą opiekę. Robiliśmy wszystko, by czuł się przy nas bezpiecznie. Gdy odszedł i udał się na drugą stronę Tęczowego Mostu, nam pozostał żal i głęboki smutek po jego stracie. Tak trudno pogodzić się z pustką po nim. Często nie potrafimy znaleźć sobie miejsca, nie potrafimy rozmawiać z innymi na temat utraconego Przyjaciela. Wiele osób nie rozumie naszych przeżyć, czasem wręcz je bagatelizując.Z niezmiernie ciekawą inicjatywą wystąpiła w Krakowie Fundacja Czarna Owca Pana Kota, organizując spotkania grupy wsparcia po stracie zwierzaka. Serdecznie zachęcam do zapoznania się z artykułem na ten temat w bieżącym numerze. Zachęcam również do organizowania takich grup wsparcia po stracie czworonożnego Przyjaciela w innych rejonach naszego kraju. Jestem przekonana, że chętnych do takich spotkań nie będzie brakowało.Powspominajmy zatem szczególnie w tym miesiącu tych, których nam brakuje, poczujmy mocniej ich obecność, i postarajmy się pamiętać, że „śmierć sama w sobie nie jest straszna, lecz tylko mniemanie, że jest straszna, jest straszne” (autor nieznany).


Magdalena Bielicka - redaktor naczelna

 

Zakup numerów archiwalnych

Kochani Czytelnicy!

Kiedy 17 lat temu ukazał się pierwszy numer KOCICH SPRAW, wszyscy myśleliśmy, że tak już zostanie do końca świata i jeden dzień dłużej. Ale okazało się, że świat nieustannie się zmienia. Zmiany te nie ominęły również naszego kochanego miesięcznika. Wzrost popularności mediów elektronicznych sprawił, że kolejno zakładaliśmy portale internetowe, modyfikowaliśmy je, by być jak najbliżej Was. I dziś, idąc z duchem czasu, postanowiliśmy czasowo zawiesić wydawanie KOCICH SPRAW, ale pozostać w internecie. Polecamy się serdecznie w świecie wirtualnym.

Są Państwo naszymi najwierniejszymi Czytelnikami.


Proponujemy nabycie naszych  numerów archiwalnych w cenie
10
zł za egzemplarz
plus koszty wysyłki:
za 1-2 numery - 7,30 zł,
za 3-5 numerów - 9,00 zł,
za 6-10 numerów - 14,00 zł,
za 11-20 numerów - 19,00 zł,
powyżej 20 numerów - 23,00 zł


Numery archiwalne KOCICH SPRAW można kupić wpłacając na nasze konto w: Bank CITY HANDLOWY, odbiorca Magdalena Bielicka nr: 90 1030 0019 0109 8510 0047 2125 
odpowiednią kwotę w banku lub na poczcie lub drogą internetową.

Na przelewie lub przekazie w miejscu "tytułem" proszę podać również adres wysyłki (jeśli jest inny niż adres właściciela konta) oraz wskazać numery archiwalne, których wpłata dotyczy oraz numer telefonu lub adres mailowy.

Do Państwa dyspozycji -
kontakt z redakcją:
mailowy –
m.i.bielicka@kociesprawy.pl; lub kociesprawy@kociesprawy.pl  
telefoniczny –
603-784-255, 665-777-244

Łączę serdeczne, mruczące pozdrowienia,
Magdalena Izabella Bielicka
redaktor naczelna