Zadzwoń do nas: (22) 844 19 84 / (22) 844 80 77 / 665 777 244 Email: kociesprawy@kociesprawy.pl

Nie masz jeszcze prenumeraty naszego magazynu?  Zamów

Nr 119 - WRZESIEŃ 2012

 


Nr 119 - WRZESIEŃ 2012 

      Spis treści:RODZIC ZASTĘPCZY 

W wielu publikacjach koty opisywane są jako zwierzęta samotne. W rzeczywistości z natury są towarzyskie. Mówi się nawet, że relacja pomiędzy ludźmi a kotami domowymi przez tysiące lat nabrała cech symbiozy. Koty dostrzegają różnice między gatunkami i wiedzą doskonale, że ich opiekunowie kotami nie są. Widać to w kociej mowie ciała widocznej w kontaktach z ludźmi. Różni się ona zdecydowanie od tej, którą obserwujemy w kontaktach między kotami. Niektórzy zoologowie uważają nawet, że zwierzaki te traktują swojego opiekuna jak zastępczą matkę lub ojca i pozostają z nim w stanie przedłużonego dzieciństwa.

Jak na dobrego rodzica przystało, musimy wzorowo wypełniać obowiązki rodzicielskie wobec naszych podopiecznych, garściami czerpiąc przy tym przyjemności wynikające z tej symbiozy. Bezwzględnie najważniejszą sprawą jest zapewnienie kotu bezpiecznego domu, takiego, w którym, w miarę możliwości, nie ma zagrożeń.
Bezpieczny dom oznacza przede wszystkim osiatkowany balkon, na który mruczek może swobodnie wyjść; oraz zabezpieczone siatką okno, przez które może wyglądać na świat. Należy pamiętać, by nigdy nie pozostawiać okien uchylnie otwartych.  Kot nie zawsze spada na cztery łapy.

Nie będę przytaczać tragicznych przykładów lekkomyślności rodzica zastępczego. Każdy z nas doskonale zna te przypadki z opowiadań, a czasem niestety z autopsji. Decydując się zatem na opiekę nad kotem, musimy mieć świadomość obowiązków, jakie na nas spoczywają.

Nie bez kozery fundacje i organizacje zajmujące się poszukiwaniem opiekuna dla kota w umowach adopcyjnych zastrzegają sobie prawo do wcześniejszego sprawdzenia przyszłego kociego domu właśnie pod kątem bezpieczeństwa.

Dziś istnieje wiele możliwości stworzenia ładnego, estetycznego i przede wszystkim bezpiecznego domu dla naszego kociego Przyjaciela. I nie jest prawdą, że siatki w oknach czy na balkonach ograniczają przestrzeń i widoczność. Blokada jest tylko w umyśle nieodpowiedzialnych opiekunów! 

Magdalena Bielicka - redaktor naczelna

 

Zakup numerów archiwalnych

Kochani Czytelnicy!

Kiedy 17 lat temu ukazał się pierwszy numer KOCICH SPRAW, wszyscy myśleliśmy, że tak już zostanie do końca świata i jeden dzień dłużej. Ale okazało się, że świat nieustannie się zmienia. Zmiany te nie ominęły również naszego kochanego miesięcznika. Wzrost popularności mediów elektronicznych sprawił, że kolejno zakładaliśmy portale internetowe, modyfikowaliśmy je, by być jak najbliżej Was. I dziś, idąc z duchem czasu, postanowiliśmy czasowo zawiesić wydawanie KOCICH SPRAW, ale pozostać w internecie. Polecamy się serdecznie w świecie wirtualnym.

Są Państwo naszymi najwierniejszymi Czytelnikami.


Proponujemy nabycie naszych  numerów archiwalnych w cenie
10
zł za egzemplarz
plus koszty wysyłki:
za 1-2 numery - 7,30 zł,
za 3-5 numerów - 9,00 zł,
za 6-10 numerów - 14,00 zł,
za 11-20 numerów - 19,00 zł,
powyżej 20 numerów - 23,00 zł


Numery archiwalne KOCICH SPRAW można kupić wpłacając na nasze konto w: Bank CITY HANDLOWY, odbiorca Magdalena Bielicka nr: 90 1030 0019 0109 8510 0047 2125 
odpowiednią kwotę w banku lub na poczcie lub drogą internetową.

Na przelewie lub przekazie w miejscu "tytułem" proszę podać również adres wysyłki (jeśli jest inny niż adres właściciela konta) oraz wskazać numery archiwalne, których wpłata dotyczy oraz numer telefonu lub adres mailowy.

Do Państwa dyspozycji -
kontakt z redakcją:
mailowy –
m.i.bielicka@kociesprawy.pl; lub kociesprawy@kociesprawy.pl  
telefoniczny –
603-784-255, 665-777-244

Łączę serdeczne, mruczące pozdrowienia,
Magdalena Izabella Bielicka
redaktor naczelna