Zadzwoń do nas: (22) 844 19 84 / (22) 844 80 77 / 665 777 244 Email: kociesprawy@kociesprawy.pl

Nie masz jeszcze prenumeraty naszego magazynu?  Zamów

Nr 116 - CZERWIEC 2012Nr 116 - CZERWIEC 2012

Spis treści:

Dziewięć...

Ktoś się chyba pomylił, twierdząc że w istocie
kocur – jaki by nie był – ma 9 żywotów.
Rzecz wygląda odwrotnie: to człek w swym
żywocie
powinien mieć co najmniej właśnie 9 kotów.
Franciszek J. Klimek


Siedem czy dziewięć żywotów kota
W wywiadzie z profesorem Romanem Lechowskim, w bieżącym wydaniu KOCICH SPRAW, znajdziemy określenie kotów jako istot nieprzewidywalnych, co może wskazywać, iż mają siedem żywotów. Jedni uważają, że jest to siedem żywotów, a inni twierdzą, że dziewięć. My raczej się nie dowiemy, na jakim etapie z siedmiu czy z dziewięciu żywotów kot się w danym momencie znajduje. Określenie „siedem bądź dziewięć kocich żywotów” pochodzi raczej z mitu, że koty zawsze spadają na cztery łapy.Owszem, kot spadnie na cztery łapy, pod warunkiem, że zdąży się obrócić tak, aby mógł spaść na cztery łapy.W przeciwnym wypadku upadek może różnie się zakończyć. Wielu z nas doświadczyło sytuacji, kiedy koty powracały do zdrowia po ciężkich chorobach i, co ważniejsze, po złych rokowaniach lekarzy. I jak tu nie wierzyć w rzeczone siedem czy dziewięć żywotów kota?Ostatnio „wielożywoty” kotów zaczyna wspomagać medycyna regeneracyjna. Ta gałąź medycyny od około dziesięciu lat rozwija się intensywnie po odkryciu wielofunkcyjności komórek macierzystych. Dzięki temu możliwe jest leczenie jednostek chorobowych, których terapia do tej pory była niemożliwa lub mało efektywna.Ogromna liczba badań klinicznych potwierdziła skuteczność terapii regeneracyjnej.Terapia komórkami macierzystymi jest alternatywą dla tradycyjnych metod leczenia, które często są inwazyjne i obarczone wysokim ryzykiem skutków ubocznych.Od niedawna ta nowoczesna forma terapii znajduje zastosowanie również w weterynarii. Dr n. biol. Joanna Stanford oraz lek. wet. Jerzy Kemilew utworzyli w Warszawie Laboratorium VetRegen, które naszym kocim pacjentom przyda się przede wszystkim w schorzeniach nerek i wątroby. Więcej na temat tej terapii można przeczytać w tym numerze KOCICH SPRAW w artykule Barbary Sieradzan, do przeczytania którego serdecznie zachęcam.Jestem przekonana, że dzięki tej nowoczesnej terapii w weterynarii będziemy mogli mówić nie o siedmiu czy dziewięciu żywotach kota, ale o znacznie wyższej liczbie kocich żywotów, czego i kotom, i sobie z całego serca życzę.I na koniec pragnę powiedzieć, że absolutnie zgadzam się z autorem wiersza powyżej: „…to człek w swym żywocie powinien mieć co najmniej właśnie 9 kotów”. Właśnie dołączył do naszej redakcyjnej rodziny wspaniały czteroletni burasek – Oskar.
Życzę smacznej lektury

Magdalena Bielicka - redaktor naczelna

 

Zakup numerów archiwalnych

Kochani Czytelnicy!

Kiedy 17 lat temu ukazał się pierwszy numer KOCICH SPRAW, wszyscy myśleliśmy, że tak już zostanie do końca świata i jeden dzień dłużej. Ale okazało się, że świat nieustannie się zmienia. Zmiany te nie ominęły również naszego kochanego miesięcznika. Wzrost popularności mediów elektronicznych sprawił, że kolejno zakładaliśmy portale internetowe, modyfikowaliśmy je, by być jak najbliżej Was. I dziś, idąc z duchem czasu, postanowiliśmy czasowo zawiesić wydawanie KOCICH SPRAW, ale pozostać w internecie. Polecamy się serdecznie w świecie wirtualnym.

Są Państwo naszymi najwierniejszymi Czytelnikami.


Proponujemy nabycie naszych  numerów archiwalnych w cenie
10
zł za egzemplarz
plus koszty wysyłki:
za 1-2 numery - 7,30 zł,
za 3-5 numerów - 9,00 zł,
za 6-10 numerów - 14,00 zł,
za 11-20 numerów - 19,00 zł,
powyżej 20 numerów - 23,00 zł


Numery archiwalne KOCICH SPRAW można kupić wpłacając na nasze konto w: Bank CITY HANDLOWY, odbiorca Magdalena Bielicka nr: 90 1030 0019 0109 8510 0047 2125 
odpowiednią kwotę w banku lub na poczcie lub drogą internetową.

Na przelewie lub przekazie w miejscu "tytułem" proszę podać również adres wysyłki (jeśli jest inny niż adres właściciela konta) oraz wskazać numery archiwalne, których wpłata dotyczy oraz numer telefonu lub adres mailowy.

Do Państwa dyspozycji -
kontakt z redakcją:
mailowy –
m.i.bielicka@kociesprawy.pl; lub kociesprawy@kociesprawy.pl  
telefoniczny –
603-784-255, 665-777-244

Łączę serdeczne, mruczące pozdrowienia,
Magdalena Izabella Bielicka
redaktor naczelna