Zadzwoń do nas: (22) 844 19 84 / (22) 844 80 77 / 665 777 244 Email: kociesprawy@kociesprawy.pl

Nie masz jeszcze prenumeraty naszego magazynu?  Zamów

Nr 115 - MAJ 2012


NR 115 - MAJ 2012
Spis treści:

koty na piętrze

koty w oknach wygrzewają się parami
czarne i białe, yin i yang!
w dole
różne feng–szuje
warczą (chyba) piłami…
koty są na pierwszym piętrze
w siódmym niebie,
właśnie tam

Krzysztof Teisseyre,
który stara się być przyjacielem żywych stworzeń
Koty w siódmym niebie

Ostatnio media coraz więcej miejsca poświęcają zwierzętom i ich sprawom. Wątek czworonogów przewija się w filmach, serialach i coraz częściej w reklamie. To bardzo ważne, że tak wielotorowo wpajana jest empatia wobec zwierząt. Podejmując ten temat, producenci filmowi, producenci reklam, agencje kreatywne, telewizje, tak naprawdę zaczęli wreszcie wspierać fundacje i stowarzyszenia działające na rzecz zwierząt. One same nie mają tak wielkiej siły przebicia i tak wielkich funduszy, jakie mają radio czy telewizja. A z poparciem mediów można znacznie więcej zdziałać. Odwiedzając rodzinę na wsi, zaobserwowałam, że zwierzęta domowe traktowane są tam teraz znacznie lepiej. Rolnicy zaczynają wreszcie rozumieć, że pies musi mieć swoją wolność, musi się wybiegać. Ale największym problemem jest brak regulacji narodzin małych zwierząt. Mieszkańcy wsi, właściciele i opiekunowie psów i kotów nie widzą konieczności kastracji i sterylizacji swoich podopiecznych. Zamiast kastracji znajdują inne, bezpłatne, często bardzo drastyczne rozwiązania.

I właśnie z tego powodu wiele fundacji kładzie ogromny nacisk na sprawę powszechnej kastracji. We współpracy z władzami gmin organizują dla mieszkańców wsi specjalne szkolenia. Zbierają fundusze na zakup sterylobusów. Znamy już sołtysów, którzy zdobywają w samorządach środki finansowe i niemalże siłą zmuszają rolników – mieszkańców swojej wioski – do poprawy warunków bytowania zwierząt przydomowych – w tym do ich powszechnej kastracji. Jest ich jednak ciągle zbyt mało, aby ten niezmiernie ważny problem został rozwiązany.

Zwrócenie uwagi na wątek kastracji zwierząt na wsi w jednym z seriali telewizyjnych, znakomicie pomaga naszej wspólnej misji. Czekam jeszcze na zainteresowanie się sprawą zwierząt przez kościół. Szczególnie przez parafie wiejskie do których należy prawie sto procent mieszkańców. I dopiero wtedy będę mogła pomyśleć o kotów siódmym niebie.

Magdalena Bielicka – Redaktor naczelna

 

 

 

Zakup numerów archiwalnych

Kochani Czytelnicy!

Kiedy 17 lat temu ukazał się pierwszy numer KOCICH SPRAW, wszyscy myśleliśmy, że tak już zostanie do końca świata i jeden dzień dłużej. Ale okazało się, że świat nieustannie się zmienia. Zmiany te nie ominęły również naszego kochanego miesięcznika. Wzrost popularności mediów elektronicznych sprawił, że kolejno zakładaliśmy portale internetowe, modyfikowaliśmy je, by być jak najbliżej Was. I dziś, idąc z duchem czasu, postanowiliśmy czasowo zawiesić wydawanie KOCICH SPRAW, ale pozostać w internecie. Polecamy się serdecznie w świecie wirtualnym.

Są Państwo naszymi najwierniejszymi Czytelnikami.


Proponujemy nabycie naszych  numerów archiwalnych w cenie
10
zł za egzemplarz
plus koszty wysyłki:
1-2 numery - 2,60 zł,
3-5 numerów - 9,00 zł,
6-10 numerów - 14,00 zł,
11-20 numerów - 19,00 zł,
powyżej 20 numerów - 23,00 zł


Numery archiwalne KOCICH SPRAW można kupić wpłacając na nasze konto:
Bank PKO SA nr: 70 1240 1053 1111 0010 0703 6038
odpowiednią kwotę w banku lub na poczcie lub drogą internetową.

Adres odbiorcy:     
Elawet Sp. z o.o.
ul. Odyńca 57/42
02-644 Warszawa


SWIFT: PKO PPLPW IBAN: PL 70 124010531111001007036038

Na przelewie lub przekazie w miejscu "tytułem" proszę podać również adres wysyłki (jeśli jest inny niż adres właściciela konta) oraz wskazać numery archiwalne, których wpłata dotyczy oraz numer telefonu lub adres mailowy.

Do Państwa dyspozycji -
kontakt z redakcją:
mailowy –
m.i.bielicka@kociesprawy.pl; lub kociesprawy@kociesprawy.pl  
telefoniczny –
603-784-255, 665-777-244

Łączę serdeczne, mruczące pozdrowienia,
Magdalena Izabella Bielicka
redaktor naczelna