Zadzwoń do nas: (22) 844 19 84 / (22) 844 80 77 / 665 777 244 Email: kociesprawy@kociesprawy.pl

Nie masz jeszcze prenumeraty naszego magazynu?  Zamów

NIE ODEJŚCIE TYLKO PRZEJŚCIE – Tekst: Izabella Rozbicka

Tekst: Izabella Rozbicka

Był drugi czerwca – „Dzień sąsiada”. Siedziałam więc w ogrodzie z moimi sąsiadami, sącząc schłodzone sabaudzkie winko. Moje dwa wychodzące wówczas koty wylegiwały się na trawie w aurze zachodzącego słońca. W pewnym momencie kotka Mania pobiegła gdzieś za kotem z sąsiedztwa.Po jakimś czasie zadzwonił telefon, którego nigdy nie zapomnę. Świat się dla mnie zatrzymał. Głos w telefonie poinformował mnie, że ten numer telefonu znaleziono na obróżce kotki, która kilka minut temu zginęła pod kołami samochodu. Chwilę później okazało się, że zginęła tuż przed naszym domem, przebiegając przez ulicę.

Męża nie było wówczas w domu, więc sąsiedzi pomogli mi w pochówku koteczki. Mimo że łzy ciurkiem spływały mi po twarzy, bezustannie czantowałam „NAM MYOHO RENGE KYO”.
Jestem buddystką i ta modlitwa miała pomóc Mani przejść łagodnie przez tunel śmierci na Szczyt Orła, skąd później po odpoczynku uda się w kolejne wcielenie. Wieczorem wrócił mój mąż, który także jest aktywnie praktykującym buddystą. Wiele godzin czantowaliśmy o naszą koteczkę. Poczuliśmy, że odpoczywa w „międzybycie”, by wkrótce do nas wrócić.

Podczas wielokrotnego analizowania okoliczności śmierci Mani odkryliśmy z mężem pewne fakty, które nasz buddyzm potwierdza w swoich założeniach.
Oto mała geneza: Kilka tygodni wcześniej Mania zniknęła na prawie dwa tygodnie. Zdarzało jej się nie wracać na dzień czy dwa, ale nigdy dłużej.

 

Więcej przeczytasz w magazynie KOCIE SPRAWY
Nr 132 – Październik 2013


Izabella Rozbicka

Ur. w Warszawie, ukończyła studia we Francji, w Sabaudii – urokliwym rejonie wina Apremont. Po studiach wyjechała do Stanów Zjednoczonych, gdzie zamieszkała w Bergenfield, w stanie New Jersey. Jest autorką książki pt.: „Mr. O’s book”, autobiografii genialnego, choć aroganckiego kota o imieniu Orange. Książka wydana w jęz. ang. w USA i dostępna na amazon. com.