Zadzwoń do nas: (22) 844 19 84 / (22) 844 80 77 / 665 777 244 Email: kociesprawy@kociesprawy.pl

Nie masz jeszcze prenumeraty naszego magazynu?  Zamów

KOT BENGALSKI – ŻYWIENIE DOMOWEGO LEOPARDA


 Kot bengalski to wyjątkowe zwierzę. Pełen energii, jak na kota orientalnego przystało. Pod względem budowy ciała przypomina swoich dzikich przodków.
To duży kot, o wydłużonym ciele, ale imponującej, sprężystej sylwetce, prawdziwy łowca, który ochoczo wdrapuje się na drzewa i przy każdej okazji poluje. Fakt, że dobrze czuje się w towarzystwie ludzi oraz jego wrodzony wdzięk sprawiają, że grono fanów tej rasy z każdym rokiem się powiększa.
Jeśli chcemy w pełni zadbać o naszego kota bengalskiego, trzeba poważnie zastanowić się nad jego prawidłowym żywieniem. Bo przecież różne rasy, to różne potrzeby.

Co więc należy wziąć pod uwagę, wybierając karmę dla kota bengalskiego?
Po pierwsze, kot bengalski jest bardzo aktywny.
Jego atletyczna sylwetka wymaga dostarczania wysokiej jakości białka, aby utrzymać go w idealnej kondycji. Karma powinna charakteryzować się więc wysoką zawartością białka, najlepiej na poziomie 40%.
Kolejna ważna sprawa to wysoka energetyczność karmy. Ten wieczny łowca, skaczący, bawiący się, polujący przy każdej okazji, wymaga karmy o zwiększonej koncentracji energii. Karmy, która pokryje duże zapotrzebowanie na nią tego aktywnego kota.Więcej przeczytasz w magazynie KOCIE SPRAWY NR 168 PAŹDZIERNIK 2016