Zadzwoń do nas: (22) 844 19 84 / (22) 844 80 77 / 665 777 244 Email: kociesprawy@kociesprawy.pl

Nie masz jeszcze prenumeraty naszego magazynu?  Zamów

REHABILITACJA CZYLI NAPRAWIAMY KOTA cz. 2 – Tekst: Dagmara Pietraszek

PRZYCIĄGAJĄCE LECZENIE – TERAPIA POLEM MAGNETYCZNYM

W poprzednim odcinku wprowadziłam Czytelników w temat rehabilitacji zwierząt. Wiemy już, że, podobnie jak u ludzi, proces leczenia czy powrotu do sprawności u zwierząt można wspomóc też masażami, ćwiczeniami, terapią laserem czy polem magnetycznym.

Zarówno ludzie, jak i zwierzęta doskonale reagują na podobne zabiegi, nie wiążą się one z niemiłymi doznaniami, a często nawet przynoszą relaks i sen. Jedyna trudność to namówienie czworonoga do spędzenia trzydziestu minut w jednej pozycji, bo argument „to dla twojego zdrowia” nie spotyka się zwykle z ich zrozumieniem.

 W tym odcinku cyklu poświęconego „naprawianiu” kota poprzez rehabilitację przybliżę terapię polem magnetycznym. Pole magnetyczne wytwarzane jest przez specjalne aplikatory (widoczne na zdjęciu). W aparacie można ustawić konkretne parametry – kształt impulsu, częstotliwość, natężenie. Brzmi trochę jak powtórka z przerażającej szkolnej fizyki? No może trochę, ale tym razem fizyka działa dla zdrowia i nie straszy jedynkami.
Dlaczego te ustawienia są ważne? Dla każdego schorzenia, zależnie od czasu trwania choroby lub czasu, jaki minął od urazu, zależnie od stanu kota i fazy terapii, należy dobrać odpowiednie parametry – taki indywidualny „program naprawy kota”.
Ciekawą sprawą jest, że terapia polem magnetycznym działa przez opatrunki, sierść, ubranie, a nawet przez opatrunek gipsowy. Aplikatory nie muszą dotykać ciała, można ułożyć je wygodnie dla pacjenta i nadzorować przebieg terapii. Co czuje wtedy kot? Nic. Może jedynie szum aparatu. Zdarza się, że zwierzaki reagują sennością lub odwrotnie – pobudliwością, czasem mogą też odczuwać mrowienie. Ja zauważyłam jedynie, że koty po kilku minutach „wierzgania” spokojnie drzemią jeszcze kwadrans po zabiegu.

Komu to pomaga? Bardzo dobre wyniki osiągam w przypadku starszych zwierząt ze zmianami zwyrodnieniowymi w obrębie kręgosłupa. Terapia poprawia krążenie obwodowe i działa przeciwbólowo, rozluźnia napięte mięśnie, wspomaga regenerację.Więcej przeczytasz w magazynie KOCIE SPRAWY NR 175
– MAJ 2017