Zadzwoń do nas: (22) 844 19 84 / (22) 844 80 77 / 665 777 244 Email: kociesprawy@kociesprawy.pl

Nie masz jeszcze prenumeraty naszego magazynu?  Zamów

KUWETOWE PORADY – Anna Maria Wieczerska

ZACHOWAJ CZYSTOŚĆ W DOMU PEŁNYM KOTÓW

Tekst:
Anna Maria Wieczerska, www.kociniec.beepworld.pl


W dzisiejszych czasach opiekun kota nie powinien mieć problemów z zachowaniem czystości w domu. Mnogość toaletowych wynalazków dla zwierzaka bije na głowę urządzenia dla ludzi.
Czegóż my tu nie mamy! Kuwety w najrozmaitszych kształtach i kolorach, począwszy od najprostszych, otwartych, tych z zabezpieczającą przed wysypywaniem żwirku ramką, jak i bez niej, oraz kuwety zamknięte, które występują również w wielu rodzajach.
Odkryciem ubiegłego roku jest kuweta przesiewowa, z wkładką w kształcie sitka, po którego uniesieniu łatwo wyrzucić nieczystości do ubikacji lub do kosza na śmieci (zależnie od rodzaju używanego żwirku).

Obecnie rewolucję na rynku robi kuweta z pokrytym gumą wieczkiem i otworem, przez który kot wchodzi jak do puszki górą (!) i wystaje mu tylko łebek. Może przekopywać piasek do woli i na zewnątrz nic się nie wysypie. Gumowa nakładka na wieczku, na które wyskakuje, ma natomiast za zadanie zatrzymać resztę piasku przyklejonego do łapek.
Prawdziwym wyzwaniem dla kociego opiekuna i zarazem zwolennika czystości w domu jest umieszczenie wielu kuwet przy większej liczbie kotów. Przyjętym standardem jest postawienie w domu tylu kuwet, ile jest w nim kotów, plus jednej dodatkowej. Jak jednak wiadomo, nie każdy kot siusia do swojej kuwety. Często z tej samej korzysta kilka kotów. Zdarza się też tak, że siusiają w to samo miejsce. Jaki jest tego efekt?
Błotko lub maź ze żwirku oraz ślady łapek w całym domu.


Więcej przeczytasz w magazynie KOCIE SPRAWY Nr 140 – Czerwiec 2014