Zadzwoń do nas: (22) 844 19 84 / (22) 844 80 77 / 665 777 244 Email: kociesprawy@kociesprawy.pl

Nie masz jeszcze prenumeraty naszego magazynu?  Zamów

KS 145 – Anna Stachowicz


Odpowiada mec. Anna Stachowicz

W potrzasku zwyrodnialca

Maja: Nie wiem, co robić… Mam wielki problem z sąsiadem moich rodziców. Boję się, że powiadomienie policji nic nie da, bo ten człowiek ma tam znajomych… Zawiadomiłam na razie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami i mam nadzieję, że to wystarczy, ale wolę zapytać też Was, jeśli będę musiała działać sama.Ten zwyrodnialec zastawia pułapki, tzw. szczęki na koty… Tłumaczy to tym, że wyłapują mu ryby ze stawu. Znalazł sobie barbarzyńską metodę! Przecież to znęcanie się nad zwierzętami!
Ostatnio znów jeden z kotów się w to złapał.
Niestety nie przeżył, bo wdało się zakażenie...
Nie tylko koty stały się ofiarami tego kogoś – psy także. Szkoda zwierzaków, tym bardziej że teren jego posesji jest nieogrodzony i każde zwierzę z okolic znajduje się w niebezpieczeństwie. Ten mężczyzna w dodatku sporo pije, więc rozmowa z nim jest utrudniona...
Co robić? Pozdrawiam.

Anna Stachowicz, adwokat:
Ustawa o ochronie zwierząt zabrania zarówno zabijania zwierząt (poza wyjątkami w niej wyszczególnionymi), jak również znęcania się nad nimi. Działanie uznawane za znęcanie definiuje art. 6 pkt 2 ustawy.
Zabijanie i znęcanie się nad zwierzętami stanowi przestępstwo i zabronione jest pod karą grzywny, ograniczenia wolności, a nawet pozbawienia wolności do lat 2.
Organem powołanym do podejmowania działań w sprawach zgłaszanych przestępstw jest policja.Więcej przeczytasz w magazynie KOCIE SPRAWY Nr 145 – Listopad 2014