Zadzwoń do nas: (22) 844 19 84 / (22) 844 80 77 / 665 777 244 Email: kociesprawy@kociesprawy.pl

Nie masz jeszcze prenumeraty naszego magazynu?  Zamów

KOCI KALENDARZ POD CHOINKĘ

Tekst i zdjęcia: Agnieszka Zakrzewska

Kolejny rok z kocią fotografią i moim cyklem artykułów „Koci urok w obiektywie” za nami – mam nadzieję, że udało mi się odpowiedzieć na wiele Waszych pytań, rozwiać wiele wątpliwości.

 Za oknem zima, atmosfera już pomału świąteczna, myślę więc, że nie jest to dobry moment na kolejny tekst techniczny o parametrach aparatu i optyce – dlatego do grudniowego artykułu wybrałam równie przydatny, ale nieco lżejszy temat. Tym razem nauczymy się, jak krok po kroku stworzyć kalendarz ze zdjęć swojego kociego przyjaciela – tak byśmy mogli się nim cieszyć przez calutki przyszły rok.

Usługi wydruku kalendarza oferuje teraz większość laboratoriów fotograficznych. Na ich stronach internetowych dostępne są natomiast darmowe programy, za pomocą których możemy w prosty sposób złożyć nasz kalendarz; w tradycyjnej formie każda jego strona będzie składała się z naszego zdjęcia, tabeli z dniami i nazwami miesiąca (zdjęcie 1). Przykładem jest tu program CeWe Książka (wystarczy wpisać tę nazwę w wyszukiwarkę, żeby znaleźć stronę z plikiem do pobrania, oczywiście w języku polskim), z którego sama najczęściej korzystam.
Prześledźmy teraz krok-po-kroku, jak stworzyć
wyjątkowy koci kalendarz na 2015 rok. Zaczynamy!


Więcej przeczytasz w magazynie KOCIE SPRAWY
Nr 146-147
– Grudzień 2014/Styczeń 2015