Zadzwoń do nas: (22) 844 19 84 / (22) 844 80 77 / 665 777 244 Email: kociesprawy@kociesprawy.pl

Nie masz jeszcze prenumeraty naszego magazynu?  Zamów

SŁUCHAJMY ZWIERZĄT – rozmowa z Katarzyną Kućko

Z cyklu KOT W INTERNECIE

Katarzyna Kućko prowadzi profesjonalny koci blog pełen treści związanych ze zdrowiem i opieką nad kotami. Można go znaleźć pod adresem www.kicikot.com. Kasia pomaga poza tym w kocich adopcjach, a także wspiera nowych opiekunów adoptowanych zwierząt w ich pierwszych tygodniach wspólnego życia. Szkoli się też na behawiorystę zwierzęcego w organizacji COAPE.
Pełnoetatowa mama małego człowieka opowiada nam, jak wygląda jej świat.
Z Katarzyną Kućko rozmawia Ania Dąbrowska.

 Kocie Sprawy: Kasiu, w jaki sposób pojawiły się u ciebie pierwsze koty?
Katarzyna Kućko:
Moja historia z kotami zaczęła się od pewnego „znaleziska”. Wraz z moim szefem odkryliśmy w pracy, że w kontenerze na śmieci są dwa koty – małe, zadbane i lgnące do ludzi. To był rok 2013 i akurat robiło się zimno, dlatego zbudowaliśmy dla nich prowizoryczny domek na posesji, gdzie znajdowała się firma. Sumienie jednak nie dawało mi spokoju wieczorami, więc zaczęłam zabierać je do siebie. Jako że dużo pracowałam, pomyślałam, że nie mogę ich zostawić. Zaczęłam szukać im domu. Niestety dom znalazł tylko jeden z kociaków. Wbrew temu, co mówiło mi serce i intuicja, oddałam tego jednego. Mlaszczak, bo tak mu było na imię, został więc z nami, ale niestety cieszyliśmy się jego towarzystwem tylko rok. Latem 2014 zaczął bardzo słabnąć i nagle odszedł. Nie wiadomo, na co – miał silną anemię, o której dowiedziałam się rano, a wieczorem już nie żył.
Bardzo
to przeżyłam. Przez kilka tygodni nikt w pracy nie mógł się do mnie odezwać, bo wybuchałam płaczem. Na szczęście pracowałam z wyrozumiałymi ludźmi. Jako że jestem osobą, która uważa, że w życiu wszystko się dzieje po coś, zaczęłam szukać odpowiedzi, dlaczego mnie to spotkało. Przestałam jeść mięso, ale czułam, że to jeszcze nie to. Przeglądałam ogłoszenia w internecie o kotach szukających domu, choć nie chciałam żadnego adoptować, wiedząc, jaki ból mogę znów przeżyć. Aż w końcu pewnego dnia znalazłam to zdjęcie… Zadzwoniłam do Darka i mówię, że znalazłam nasze koty! On na to, że mieliśmy nie mieć kotów. Ale, że faktycznie, przecież to są „nasze koty”. Darek w końcu uległ i poczuł to samo… I tak adoptowaliśmy Pixi i Dixi. Dixi został przy swoim imieniu, a Pixi stała się Miciulką.

Więcej przeczytasz w magazynie KOCIE SPRAWY NR 186 – KWIECIEŃ 2018


Powrót do: Czytelnia


 Wywiady z opiekunami kotów 
- artykuły z
KOCICH SPRAW
Ze znanymi kociarzami rozmawiały:
Andżelika Piechowiak, Barbara Kubicka, Magdalena Bielicka, Katarzyna Pielak, Joanna Müller

KS 4(35)2005 – rozmowa z Korą Jackowską

   PRZYCHODZI LEW DO CZŁOWIEKA
rozmowa z Korą Jackowską […]

PAN Z ŁASICZKĄ – wywiad z Danielem Bloomem

    Rozmowa z Danielem Bloomem  […]