Zadzwoń do nas: (22) 844 19 84 / (22) 844 80 77 / 665 777 244 Email: kociesprawy@kociesprawy.pl

Nie masz jeszcze prenumeraty naszego magazynu?  Zamów

PRZYJAŹŃ NA CZTERY ŁAPY

Książka „Psie troski, czyli o wielkiej przyjaźni na cztery łapy i dwa serca” (www.psietroski.pl) autorstwa Toma Justyniarskiego została laureatką konkursu Ministerstwa Edukacji Narodowej „Wybierzmy wspólnie lektury najmłodszym”. Wśród rodziców i nauczycieli, którzy oddali w nim swój głos, to właśnie „Psie troski” zajęły pierwsze miejsce wyprzedzając m.in. „Harry’ego Pottera”! I tak oto nową lekturą szkolną została wzruszająca książka o przyjaźni chłopca z psem adoptowanym ze schroniska.

 Z Tomem Justyniarskim rozmawia Joanna Müller.


Zdjęcia ze zbiorów prywatnych Toma Justyniarskiego


Joanna
Müller: Do kanonu lektur szkolnych dołączyła wartościowa książka, która uwrażliwia najmłodsze pokolenia na los bezdomnych zwierząt. Jak wpadłeś na ten pomysł i czy trudno było go zrealizować?
Tom Justyniarski: Jestem rzecznikiem Towarzystwa Obrony Zwierząt i często oprócz obowiązków rzecznika prasowego chodzę na pogadanki edukacyjne do szkół i przedszkoli. Uczę dzieci, że zwierzęta nie są rzeczą, że kochają i czują, i cierpią tak samo jak my – ludzie. Długo zastanawiałem się, jak dotrzeć do najmłodszych, aby
nauczyć ich miłości do zwierząt. I właśnie podczas zajęć z nimi wpadłem na pomysł, aby opisać im swoją historię. Tę wzruszającą, żywą i prawdziwą historię napisałem dzięki swoim osobistym doświadczeniom.

Więcej przeczytasz w magazynie KOCIE SPRAWY NR 155 – WRZESIEŃ 2015

Powrót do: Czytelnia


 Wywiady z opiekunami kotów 
- artykuły z
KOCICH SPRAW
Ze znanymi kociarzami rozmawiały:
Andżelika Piechowiak, Barbara Kubicka, Magdalena Bielicka, Katarzyna Pielak, Joanna Müller

KS 4(35)2005 – rozmowa z Korą Jackowską

   PRZYCHODZI LEW DO CZŁOWIEKA
rozmowa z Korą Jackowską […]

PAN Z ŁASICZKĄ – wywiad z Danielem Bloomem

    Rozmowa z Danielem Bloomem  […]