Zadzwoń do nas: (22) 844 19 84 / (22) 844 80 77 / 665 777 244 Email: kociesprawy@kociesprawy.pl

Nie masz jeszcze prenumeraty naszego magazynu?  Zamów

NAMI – NAMIASTKA MIŁOŚCI – wywiad z Anną Kalatą


Z Anną Kalatą, politykiem, ministrem pracy i polityki społecznej, miłośniczką zwierząt, znającą eliksir młodości i miłości, rozmawia Katarzyna Pielak.

Zdjęcia z domowego archiwum Anny Kalaty


 Czy Anna Kalata jest kociarą?
Był taki moment w moim życiu, że miałam 20 kotów. Nasze niewysterylizowane wtedy kotki zrobiły nam psikusa i tak się rozmnożyły. Ponieważ mieszkam pod Warszawą, mam duży dom z ogrodem, więc nie stanowiło to większego problemu, choć była to już spora liczba kotów. Koty wyrosły, część wydaliśmy, a część została z nami. Z reguły mamy dwa, trzy koty. Niestety mieszkam przy ruchliwej trasie poznańskiej, więc zdaję sobie sprawę, że nie możemy mieć kotów wychodzących.

Obecnie jest w domu kot i nie jest to dachowiec.
Tak, stwierdziłyśmy z córką, że chcemy kota typowo domowego, dostojnego, poukładanego i rasowego,
ponieważ z reguły mieliśmy dachowce, czyli te wszystkie cudowne kotki, w różnych maściach i kolorach.
Kota wypatrzyła moja córka z ogłoszenia już wiele lat temu, w 2007 roku. Nami – to skrót od „namiastki miłości”, którą nasza kotka jest – ma obecnie 8 lat i jest kotem półdługowłosym rasy syberyjskiej, o typowym domowym usposobieniu. Miłym, choć niezależnym.
Ma bardzo ciekawy charakter. Rasa ta została udomowiona stosunkowo niedawno. Są to koty nie tyle dzikie, ile bardzo niezależne. W ciągu dni śpią w takich miejscach, które trudno sobie wyobrazić jako miejsca do spania, a wychodzą wtedy, kiedy mają ochotę. Lubią się chować oraz wylegiwać na wysokościach, czyli na wszystkich szafach, szafkach, regałach oraz górnych częściach mebli. Chować się też „do nory”, czyli pod łóżko, krzesło, tapczan.Uwielbiają parapety i inne nasłonecznione miejsca. Często mam problem z namierzeniem naszej kotki.Najczęściej odnajduje się sama, gdy jest głodna albo chce się poprzytulać.


Więcej przeczytasz w magazynie KOCIE  SPRAWY NR 156 – PAŹDZIERNIK 2015

Powrót do: Czytelnia


 Wywiady z opiekunami kotów 
- artykuły z
KOCICH SPRAW
Ze znanymi kociarzami rozmawiały:
Andżelika Piechowiak, Barbara Kubicka, Magdalena Bielicka, Katarzyna Pielak, Joanna Müller

KS 4(35)2005 – rozmowa z Korą Jackowską

   PRZYCHODZI LEW DO CZŁOWIEKA
rozmowa z Korą Jackowską […]

PAN Z ŁASICZKĄ – wywiad z Danielem Bloomem

    Rozmowa z Danielem Bloomem  […]