Zadzwoń do nas: (22) 844 19 84 / (22) 844 80 77 / 665 777 244 Email: kociesprawy@kociesprawy.pl

Nie masz jeszcze prenumeraty naszego magazynu?  Zamów

MISS CZWORONOGÓW


Zdjęcia: Z archiwum Marceliny Zawadzkiej

 Z Marceliną Zawadzką, Miss Polonią roku 2011, Miss Nastolatek w rodzinnym Malborku, reprezentantką Polski w konkursie Miss Universe 2012, dziewczyną niezwykle uroczą, sympatyczną i kochającą zwierzęta, rozmawia Katarzyna Pielak.

Katarzyna Pielak: Jesteś osobą znaną, medialną, zapracowaną, udzielasz się w wielu programach oraz akcjach na rzecz zwierząt. Podobno masz także zwierzaki w swoim warszawskim domu?
Marcelina Zawadzka:
Tak, mieszkam w Warszawie z siostrą Karoliną i od dwóch lat mamy kota o imieniu Lola. Lola jest takim różowiutkim kotkiem, bez włosów, łysym. Z charakteru coś pomiędzy małpką a psem. Jest bardzo inteligentna i charakterna. Nie jest typowym leniwym kociakiem, ciągle coś kombinuje i tylko czasem jest trochę niezdarna.

Czy sfinksy to Twoja ulubiona rasa?
Wybrałyśmy tę rasę ze względu na fakt, że Karolcia ma uczulenie na sierść. A Lola rzeczywiście jej nie uczula. Ja jestem taką kociarą, która uwielbia duże, grube, puchate i leniwe koty.

Która z Was podjęła decyzję o wzięciu kota?
Pomysłodawczynią była moja siostra. Ale obie od zawsze jesteśmy kociarami i odkąd pamiętam w domu rodzinnym w Malborku były nie tylko koty, ale też inne zwierzęta – psy, szczury, myszy czy kanarek. Obecnie rodzice mają dwa koty.
Pierwszą kotką była kolorowa Pisia. Przyniósł ją w pysku nasz piesek jamniczek i schował w drewno kominkowe przy palenisku. Zdarzyło się to w domku letniskowym. Nagle usłyszeliśmy więc cichutkie miau… miau… miał… I to właśnie była ta nasza kiciunia. Żyła z nami długo, dziesięć lat.

Bierzesz udział w programie TVP pt. „Przygarnij mnie”. I w ten oto sposób w Twoim domu pojawił się także…
Tak, od niespełna miesiąca jestem szczęśliwą posiadaczką psa o imieniu Abi. Abi jest pięcioletnią suczką adoptowaną ze schroniska. Nie wiem jaki ma bagaż do świadczeń, jaką ma przeszłość, bo niestety nie jest w stanie nam jej opowiedzieć. Ale
z dnia na dzień odkrywam tę jej historię.

Więcej przeczytasz w magazynie KOCIE SPRAWY NR 152 – CZERWIEC 2015

Powrót do: Czytelnia


 Wywiady z opiekunami kotów 
- artykuły z
KOCICH SPRAW
Ze znanymi kociarzami rozmawiały:
Andżelika Piechowiak, Barbara Kubicka, Magdalena Bielicka, Katarzyna Pielak, Joanna Müller

KS 4(35)2005 – rozmowa z Korą Jackowską

   PRZYCHODZI LEW DO CZŁOWIEKA
rozmowa z Korą Jackowską […]

PAN Z ŁASICZKĄ – wywiad z Danielem Bloomem

    Rozmowa z Danielem Bloomem  […]