Zadzwoń do nas: (22) 844 19 84 / (22) 844 80 77 / 665 777 244 Email: kociesprawy@kociesprawy.pl

Nie masz jeszcze prenumeraty naszego magazynu?  Zamów

MĘSKI WRAŻLIWIEC – wywiad z Marcinem Dorocińskim

Marcin Dorociński, aktor telewizyjny, teatralny i filmowy, bardzo często angażuje się w akcje na rzecz zwierząt, np. „Adoptuj Seniora” warszawskiego Schroniska na Paluchu. Stale współpracuje z kilkoma organizacjami ratującymi zwierzęta, m.in. z Vivą! i WWF.
Ostatnio został twarzą akcji „Frontmani dla Zwierząt”, organizowaną przez Fundację Międzynarodowy Ruch na rzecz Zwierząt Viva! i firmę Boehringer Ingelheim, która zwraca uwagę na konieczność stałej ochrony zdrowia zwierząt także w schroniskach.
W tym roku jest też nominowany do nagrody Serce dla Zwierząt, czyli corocznego plebiscytu portalu psy. pl.
 Jest przykładem na to, że wrażliwość i dobro ani trochę nie ujmuje męskości.
O wolontariacie, odpowiedzialnej adopcji i miłości do wszystkich zwierząt z
Marcinem Dorocińskim rozmawia Joanna Müller.

Joanna Müller: Porozmawiajmy o wolontariacie. Czym on jest dla pana? Czy czuje pan potrzebę pomagania? Czy to wręcz wewnętrzny imperatyw?
Marcin Dorociński:
W Polsce jest 100 tysięcy psów i 24 tysiące kotów, które potrzebują pomocy i czekają w schroniskach na dom. To liczba, która nie pozwala mi przejść obojętnie wobec problemu bezdomności zwierząt.

Wolontariat jest dla mnie czymś naturalnym, czuję też, że to mój obowiązek. Chętnie jeździłbym każdego dnia do schroniska i pomagał w każdym takim miejscu, jednak muszę utrzymać swoją rodzinę, wykonywać swoją pracę, która na szczęście jest moją pasją i ciągle się w niej spełniam.
Dlatego bardzo ważne, by pomagać świadomie i odpowiedzialnie. Adoptować zwierzęta na miarę swoich możliwości, nie brać za dużo na głowę. Po prostu robić tyle, ile się jest w stanie, bo inaczej przyniesie to odwrotny skutek.

Pomagając, czujemy się lepsi. Czerpiemy z tego przyjemność. Robimy więc to także dla siebie?
Owszem i nic w tym złego. Pomaganie jest przyjemne. Szczególnie pomoc tym słabszym, którzy sami nie mogą się bronić, tak jak koty, psy czy inne zależne od ludzi żywe istoty. Zobaczyć w oczach zwierzęcia zadowolenie, wdzięczność… tej satysfakcji nie da się do niczego porównać, nie da się jej opisać.Więcej przeczytasz w magazynie KOCIE SPRAWY NR 176 – CZERWIEC 2017

Powrót do: Czytelnia


 Wywiady z opiekunami kotów 
- artykuły z
KOCICH SPRAW
Ze znanymi kociarzami rozmawiały:
Andżelika Piechowiak, Barbara Kubicka, Magdalena Bielicka, Katarzyna Pielak, Joanna Müller

KS 4(35)2005 – rozmowa z Korą Jackowską

   PRZYCHODZI LEW DO CZŁOWIEKA
rozmowa z Korą Jackowską […]

PAN Z ŁASICZKĄ – wywiad z Danielem Bloomem

    Rozmowa z Danielem Bloomem  […]