Zadzwoń do nas: (22) 844 19 84 / (22) 844 80 77 / 665 777 244 Email: kociesprawy@kociesprawy.pl

Nie masz jeszcze prenumeraty naszego magazynu?  Zamów

MESJASZ ZWIERZĄTZdjęcia: Archiwum domowe Państwa Loeblów 

Z Bogdanem Loeblem, człowiekiem o nieograniczonej wyobraźni, wybitnym pisarzem, poetą i prozaikiem, autorem kilkuset tekstów piosenek dla m.in.: zespołu Breakout i Tadeusza Nalepy, Dżemu, De Mono; oraz z jego żoną, Hanną Loebl, rozmawia Katarzyna Pielak. 
 

 Katarzyna Pielak: Liczba dzieł, jaka wyszła spod Pana pióra, jest oszałamiająca. Odnajduje się Pan w każdej dziedzinie literackiej. Cieszymy się, że tak często pisze Pan o naszych braciach mniejszych, choćby w swojej powieści pt.: „Dymek. Mesjasz Zwierząt”.
Bogdan Loebl:
To bardzo ciekawa historia, ale związana jest z psem, nie z kotami. Moja wnuczka Julia znalazła w lesie szczeniaczka przywiązanego drutem do drzewa. Był zabiedzony, zszokowany, zestresowany. Julia przywiozła go do nas. Piesek był tak potwornie przerażony, że wciąż kopał sobie dołek w ziemi, żeby się w nim schować. Długo trwało, zanim się oswoił. Mnie wprost nie dawały spokoju myśli na temat okrucieństwa człowieka, to, że stać go na wszystko. Doświadczył tego choćby ten psiak. Zacząłem sobie to wyobrażać i w ten sposób powstała bajka o naszym psiaku z lasu.

To prawda, okrucieństwo człowieka wobec zwierząt jest przerażające… Nasza redakcja nieustannie otrzymuje podobne przykre powiadomienia od Czytelników.
B. L.:
A przecież zwierzęta są cudowne. Mają swoją etykę – zwierzę nie zabije dla samego zabijania, a tylko dlatego, że jest głodne. Nie znęca się nad drugim zwierzęciem. Człowiek natomiast będzie znęcać się dla przyjemności…

W Państwa domu poza dwoma psami są, co bardzo nas cieszy, również koty.
Anna Loebl: Tak, pierwszym z nich jest Kasia – biała, rasowa kotka, genetycznie głucha. Pozostawiono ją na środku drogi. Ktoś mógł ją przecież przejechać. Siadła tak sobie i siedziała, aż trafiła na nas.Więcej przeczytasz w magazynie KOCIE SPRAWY NR 149 – MARZEC 2015


Prezentujemy okładkę książki Bogdana Loebla pt.: Dymek. Mesjasz zwierząt.
Zapraszamy do lektury.


Powrót do: Czytelnia


 Wywiady z opiekunami kotów 
- artykuły z
KOCICH SPRAW
Ze znanymi kociarzami rozmawiały:
Andżelika Piechowiak, Barbara Kubicka, Magdalena Bielicka, Katarzyna Pielak, Joanna Müller

KS 4(35)2005 – rozmowa z Korą Jackowską

   PRZYCHODZI LEW DO CZŁOWIEKA
rozmowa z Korą Jackowską […]

PAN Z ŁASICZKĄ – wywiad z Danielem Bloomem

    Rozmowa z Danielem Bloomem  […]