Zadzwoń do nas: (22) 844 19 84 / (22) 844 80 77 / 665 777 244 Email: kociesprawy@kociesprawy.pl

Nie masz jeszcze prenumeraty naszego magazynu?  Zamów

KOTY NA SERCOWE KŁOPOTY – wywiad z Anną Dereszowską

Przebojowa Korba z komedii „Lejdis", nieustraszona Jadźka z filmu „Pitbull. Niebezpieczne kobiety", a od niedawna urocza Kasia, gwiazda miniserialu „Koty i zaloty" emitowanego w telewizji Polsat, który w zabawny sposób opowiada o kocich zwyczajach i relacjach łączących czworonogi z ich opiekunami. Ze swoją ulubioną polską aktorką, Anną Dereszowską, rozmawia Ania Dąbrowska.

 Ania Dąbrowska: Czy prywatnie ma pani kota? Jaka jest między wami więź i jaki jest jego charakter?
Anna Dereszowska:
Tak, mam kotkę Fredzię. Kotka stworzyła z naszą rodziną wyjątkową więź - należymy do jej stada. Niewątpliwie jest stworzeniem bardzo niezależnym, ma wyrazistą osobowość, bywa uparciuchem. Jest niezwykle inteligentna, czasami potrafi spojrzeć tak, że ma się wrażenie, że wie wszystko. Niezwykłe jest to, że żadna z tych cech nie kłóci się z jej potrzebą bliskości i ciepła. Lubię myśleć, że tworzymy przyjacielską relację.

Jak przyjęła pani informację o roli w serialu, w którym miały wystąpić koty?
Radość była wielka, bo ja uwielbiam koty.
A z drugiej strony prawda jest taka, że, jak wiadomo, dzieci i zwierzęta na planie filmowym to ogromne wyzwanie. To one mają pierwszeństwo i to do nich trzeba się dostosowywać, a po drugie - kradną show! Nawet jakby człowiek nie wiadomo kogo zagrał, to i tak koty mają w sobie tyle uroku i w takim stopniu rozczulają widzów, że aktor będzie przy nich zawsze na drugim planie.
Ale sama przyjemność obcowania z tymi zwierzętami jest na tyle duża, że z wielką przyjemnością zgodziłam się wziąć udział w serialu, tym bardziej że jestem ambasadorką marki Whiskas i nie wyobrażałam sobie obsadzenia kogoś innego w tej roli.

W nowym serialu gra pani Kasię. Kim jest bohaterka?
Kasia jest bardzo energiczna, trochę roztrzepana, o wszystkim zapomina. Wychowuje samotnie córkę. Są dla siebie dobrymi psiapsiółkami. Jako mama Kasia nie jest nadgorliwa i nadopiekuńcza.
Swoją córkę Zuzię (którą gra Julia Paćko), traktuje bardzo partnersko. Jednak najważniejszy w domu jest oczywiście ich ukochany kot Kacper. Wszystko kręci się wokół niego. Ci, którzy mają w domu kota, dobrze wiedzą, że kocie jedzenie i kocie rytuały wyznaczają rytm dnia.Więcej przeczytasz w magazynie KOCIE SPRAWY NR 177-178 LIPIEC-SIERPIEŃ 2017

Powrót do: Czytelnia


 Wywiady z opiekunami kotów 
- artykuły z
KOCICH SPRAW
Ze znanymi kociarzami rozmawiały:
Andżelika Piechowiak, Barbara Kubicka, Magdalena Bielicka, Katarzyna Pielak, Joanna Müller

KS 4(35)2005 – rozmowa z Korą Jackowską

   PRZYCHODZI LEW DO CZŁOWIEKA
rozmowa z Korą Jackowską […]

PAN Z ŁASICZKĄ – wywiad z Danielem Bloomem

    Rozmowa z Danielem Bloomem  […]