Zadzwoń do nas: (22) 844 19 84 / (22) 844 80 77 / 665 777 244 Email: kociesprawy@kociesprawy.pl

Nie masz jeszcze prenumeraty naszego magazynu?  Zamów

FIKUŚ PROSTO Z PALMY

Z Magdą Steczkowską, wokalistką o fenomenalnym głosie, współzałożycielką grupy Indigo, z którą artystka wydała płyty: „Ultrakolor”, „Cuda” oraz „Pełnia”,rozmawia Katarzyna Pielak.

Katarzyna Pielak: Nagrywa Pani płyty, koncertuje, wychowuje trzy córeczki, prowadzi dom, w którym do niedawna mieszkał ukochany kot. Proszę opowiedzieć nam o tym najmniejszym, czworonożnym członku rodziny.
 Magda Steczkowska: Fikusia znaleźliśmy poprzez ogłoszenie u weterynarza. Okazało, że mieszkał kilka ulic dalej od naszego domu. Stwierdziłyśmy z moją córką, Zosią, że jest to zrządzenie losu i musimy go przygarnąć. Kociaków było kilka do wyboru, chyba z osiem maluchów, w tym dwóch braci. Adoptowałyśmy Fikusia. Miał już książeczkę zdrowia i był po jednym szczepieniu. Imię wybrała Zosia, to był jej kot, więc decyzja należała do niej.

Fikuś idealnie wpasował się w naszą rodzinę. Był tak szalony, że już chyba bardziej się nie da. Myślałam, że kota będę mogła przytulać, głaskać, ale jemu najwyraźniej nie bardzo to pasowało. Nie był typem tulaczka, nie lubił głaskania, a gdy spał, szczególnie go to denerwowało. Od razu odsuwał się – dawał znak, żeby go nie głaskać, jeśli robiło się to nadal, odsuwał się jeszcze bardziej. Wyjątek robił tylko dla mojego męża, którego wyraźnie polubił. Stwierdziłyśmy z córkami, że skoro w domu są same kobiety, to z mężem, jedynym przedstawicielem gatunku męskiego, czuje więź emocjonalną. Często przychodził do niego i się łasił.

Więcej przeczytasz w magazynie KOCIE SPRAWY Nr 136
– Luty 2014
Powrót do: Czytelnia


 Wywiady z opiekunami kotów 
- artykuły z
KOCICH SPRAW
Ze znanymi kociarzami rozmawiały:
Andżelika Piechowiak, Barbara Kubicka, Magdalena Bielicka, Katarzyna Pielak, Joanna Müller

KS 4(35)2005 – rozmowa z Korą Jackowską

   PRZYCHODZI LEW DO CZŁOWIEKA
rozmowa z Korą Jackowską […]

PAN Z ŁASICZKĄ – wywiad z Danielem Bloomem

    Rozmowa z Danielem Bloomem  […]