Zadzwoń do nas: (22) 844 19 84 / (22) 844 80 77 / 665 777 244 Email: kociesprawy@kociesprawy.pl

Nie masz jeszcze prenumeraty naszego magazynu?  Zamów

DAJĘ SOBĄ RZĄDZIĆ – wywiad z Olgą Bończyk

Zdjęcia: z archiwum Olgi Bończyk

Olga Bończyk, aktorka teatralna i filmowa oraz wokalistka, o swoim życiu z Tośką i Stefanem opowiada Reginie Skibińskiej.

 Regina Skibińska: Olga Bończyk to osoba bardzo zajęta, ale znajduje czas dla kotów. Prowadziła Pani cykl w „Pytaniu na śniadanie” pod hasłem „On/a ma kota”, odsłoniła pomnik kota na warszawskim Gocławiu…
Olga
Bończyk: Uwielbiam koty! W ogóle uwielbiam zwierzęta, ale koty były w moim życiu od zawsze – pierwszym zwierzakiem, którego miałam w domu jako mała dziewczynka, był właśnie kot.

Potem, gdy dorosłam i mogłam samodzielnie podejmować decyzje, adoptowałam ze schroniska psa. Bartek (tak się wabił) był ze mną przez 13 lat i umarł po ciężkiej chorobie. Po jego śmierci, gdy zaczęłam intensywnie pracować i podróżować, zdałam sobie sprawę, że nie powinnam decydować się już na kolejnego psa, bo przy swoim trybie pracy skazała bym go na samotność. Nie wyobrażałam sobie jednak życia bez zwierzaka.
Jedynym rozwiązaniem okazały się koty. Nadal bardzo lubię psy i gdyby moja sytuacja rodzinna wyglądała inaczej, to pies z całą pewnością też znalazłby u mnie ciepły kąt. Koty natomiast już od wielu lat są stałym elementem mojego domu.

Pani praca często wiąże się z wyjazdami. Jak futrzaki radzą sobie z Pani nieobecnością?
Mam sąsiadów, którzy ich doglądają – trzy zaprzyjaźnione rodziny, które mają klucze do mojego mieszkania. Przed wyjazdem ustalam, kto akurat ma czas. Zawsze znajdzie się ktoś, kto może nakarmić kociarnię. Nie ma takich sytuacji, żeby zwierzęta były pozostawione same sobie.
Zdecydowałam się na dwa koty – Stefana i Tośkę – po to, żeby za mną nie tęskniły. Tośka jest kocicą bardzo aktywną i nie pozwala Stefanowi zbyt długo samotnie leżeć albo spać. Ciągle go zaczepia i nieustająco każe mu się ze sobą bawić.


Więcej przeczytasz w magazynie KOCIE SPRAWY NR 162 – KWIECIEŃ 2016Powrót do: Czytelnia


 Wywiady z opiekunami kotów 
- artykuły z
KOCICH SPRAW
Ze znanymi kociarzami rozmawiały:
Andżelika Piechowiak, Barbara Kubicka, Magdalena Bielicka, Katarzyna Pielak, Joanna Müller

KS 4(35)2005 – rozmowa z Korą Jackowską

   PRZYCHODZI LEW DO CZŁOWIEKA
rozmowa z Korą Jackowską […]

PAN Z ŁASICZKĄ – wywiad z Danielem Bloomem

    Rozmowa z Danielem Bloomem  […]