Zadzwoń do nas: (22) 844 19 84 / (22) 844 80 77 / 665 777 244 Email: kociesprawy@kociesprawy.pl

Nie masz jeszcze prenumeraty naszego magazynu?  Zamów

Z WIZYTĄ W ŚWIECIE CIASTECZEK. BLOG MARTY HETMAN – Tekst: Ania Dąbrowska

Trudno nie zakochać się od pierwszego wejrzenia, zarówno w kotach, jak i w lekkim piórze Marty Hetman, autorki bloga Biszkoptzkarmelem.pl.
Marta kocha zwierzęta, ale leczyć będzie ludzi. Studiuje medycynę na Wrocławskim Uniwersytecie Medycznym.

Z Martą Hetman rozmawia Ania Dąbrowska.

 Ania Dąbrowska: Najpierw była strona na Facebooku „Biszkopt z Karmelem”, a od kilku miesięcy jest blog. Co skłoniło cię do jego założenia?
Marta Hetman:
Wydaje mi się, że szukałam nowych wyzwań. Prowadzenie strony na Facebooku w obecnych czasach nie jest zbyt trudne. Jednak zdobycie czytelników na blogu może być już bardziej wymagające. Własny blog to też większe możliwości promocyjne dla Biszkoptów, a my zdecydowanie chcemy postawić na rozwój.
Chciałabym też, aby więcej osób poznało Biszkopty, a nie wszyscy potencjalni fani muszą przecież posiadać konto na Facebooku. Blog nie jest ostatecznie idealny, ale jest dla mnie wielką dumą, bo wszystko zrobiłam sama. Bardzo kibicował temu koci ojciec Biszkoptów, który pewnego dnia oświadczył, że wykupił stronę i mam tworzyć. Więc stworzyłam.

Bez względu na to, gdzie w Internecie oglądam twoje koty, zawsze w głowie wyświetla mi się ten sam obraz: ciepło, lato, sierpień, Polska, bezkresna łąka i to światło, które emanuje wręcz z futerka Ciasteczek, jak określasz swoich mruczących podopiecznych. Spokój, cisza, błogość i słodycz. Twoje koty działają terapeutycznie i uspokajająco. Jak ty to robisz?
Ja? Ja nie robię absolutnie nic. Towarzyszę im i uwieczniam małe fragmenty ich życia. Są wyjątkowi pod każdym względem. Chociaż w życiu z nimi tak naprawdę spokój, cisza i błogość raczej nie istnieją. Bywa, że żyjemy na pograniczu chaosu, jedząc obiad z kotami na plecach. Cieszę się niezmiernie, że ludzie odbierają je w tak pozytywny sposób. Podstawowym założeniem było, aby Ciastka oprócz bycia ładnymi zwierzętami, mogły pokazać coś więcej. Dlatego wraz z ich zdjęciami pojawiają się teksty. Z tego co zauważyłam, supermocą Biszkoptów z całą pewnością jest wspomniane przez ciebie działanie terapeutyczne. Uważam to za nasz wspólny sukces i mam nadzieję, że będziemy się ciągle wszechstronnie rozwijać.


Więcej przeczytasz w magazynie KOCIE SPRAWY NR 168 – PAŹDZIERNIK 2016