Zadzwoń do nas: (22) 844 19 84 / (22) 844 80 77 / 665 777 244 Email: kociesprawy@kociesprawy.pl

Nie masz jeszcze prenumeraty naszego magazynu?  Zamów

Z PAMIĘTNIKA KRAKOWSKIEJ KOTKI – Rozmowa z Luizą Kucharczyk

W tym miesiącu robimy wyjątek od prezentowania kocich stron www i rozmawiamy z autorką ciekawej strony z serwisu społecznościowego Facebook. Prowadzi ją Luiza Kucharczyk, a bohaterką jej zdjęć i wpisów jest koteczka o imieniu Koszka. To swojego rodzaju „koci dzienniczek" opisujący życiowe zmagania Koszki i „jej ludzia". Oprócz zabawnych zdjęć warto też przyjrzeć się bogatemu „kociemu językowi" stylizowanemu na gwarę krakowską, którym pisane są kolejne posty. Profil „Koszka The Cat" można znaleźć pod adresem:
www. facebook. com/KoszkaTheCat.

Z Luizą Kucharczyk rozmawia Ania Dąbrowska.

Ania Dąbrowska: Koszka to nie jedyny zwierzęcy mieszkaniec w Twoim domu. Jest jeszcze druga kotka i od czasu do czasu „ktoś na przechowanie”. Skąd u Ciebie to kocie towarzystwo?
Luiza Kucharczyk:
W moim życiu zawsze były obecne zwierzęta, od kur poczynając, na koniach kończąc, więc to właśnie ich brak najgorzej znosiłam po wyprowadzce na studia. Mieszkając początkowo w Niemczech, nie zdecydowałam się na żadne zwierzę, bo jako lekkoduch miałam świadomość, że nie wiadomo, gdzie jeszcze zaniesie mnie los. Po przyjeździe do Krakowa zrozumiałam, że dłużej tego nie zniosę. Zaczęłam szukać fundacji, w których mogłabym mieć kontakt ze zwierzętami, a jednocześnie być pożyteczna.
W ten sposób poznałam przyjaciółkę, która miała wszystko, o czym sama marzyłam – konie, psy i koty. Każdy odratowany i po przejściach. Można było wreszcie mieć ciastko i zjeść ciastko!

   

Więcej przeczytasz w magazynie KOCIE SPRAWY NR 160 - LUTY 2016