Zadzwoń do nas: (22) 844 19 84 / (22) 844 80 77 / 665 777 244 Email: kociesprawy@kociesprawy.pl

Nie masz jeszcze prenumeraty naszego magazynu?  Zamów

TERAZ KOTY! - Tekst Ania Dąbrowska

Katarzyna Kalder, autorka bloga terakoty.blogspot.com, ma wiele pasji i zainteresowań. Najważniejszą z nich, jak sama przyznaje, jest grafika, ale Kasia lubi też... koty, rękodzieło artystyczne, decoupage, lomografię, literaturę fantastyczną, gry konsolowe i planszowe. Po prostu typowy nietypowy bliźniak.
Z Katarzyną Kalder rozmawia Ania Dąbrowska. Ilustracje:
Katarzyna Kalder
Zdjęcie:
Andrzej Urbański

Ania Dąbrowska: Nie publikujesz zdjęć kotów, tak jak robią to autorzy większości blogów, ale je rysujesz. Dlaczego?Katarzyna Kalder: Rysowanie jest częścią mojego życia, towarzyszy mi od dziecka. W naszym domu każdy miał swoje artystyczne hobby: tata nie rozstawał się z lustrzanką, a mama wyszywała i rysowała. W takim środowisku zainteresowanie sztuką i rysunkiem przyszło mi bardzo naturalnie. Rodzice zachęcali mnie i moją siostrę bliźniaczkę do różnych zajęć plastycznych, a my z zapałem zapełniałyśmy ilustracjami kartki zeszytów, a niekiedy także ściany mieszkania. Przyznam, że nigdy nie szkoliłam się w rysunku,
nie chodziłam do szkoły plastycznej i wszystkiego nauczyłam się sama. To jest moim zdaniem najlepsza metoda na naukę!

Czy od dawna inspirują Cię koty?

Nasze niewielkie mieszkanie było domem dla wielu zwierząt. Przewinęły się przez nie trzy kanarki, dwa żółwie, dwa akwaria pełne rybek i jamnik. Kiedy pojawił się kot, od razu miałam pewność, że jeśli ludzie faktycznie dzielą się na „psiarzy” i „kociarzy”, to ja zdecydowanie należę do tej drugiej grupy. Lubię rysować i lubię koty, a najbardziej właśnie lubię rysować koty!


Więcej przeczytasz w magazynie KOCIE SPRAWY NR 138 – KWIECIEŃ 2014