Zadzwoń do nas: (22) 844 19 84 / (22) 844 80 77 / 665 777 244 Email: kociesprawy@kociesprawy.pl

Nie masz jeszcze prenumeraty naszego magazynu?  Zamów

RUDYKOTANDRZEJ – BLOG ANNY MACH-BUT


ANDRZEJ, TO JA!

Zdjęcia:
Anna Mach-But oraz Marcin But

Andrzej, rudy kot, jest bohaterem bloga www.rudykotandrzej.blogspot.com. Jego autorka, Ania Mach-But, to zakochana w kotach i książkach sympatyczna i pełna energii osoba. O tym, dlaczego zaczęła prowadzić blog, opowiedziała Ani Dąbrowskiej.

 Ania Dąbrowska: Andrzej – piękne, wdzięczne, dobrze brzmiące imię, które zapowiada nietuzinkową postać. Znam kilku Andrzejów i każdy z nich jest świetnym człowiekiem. Dlaczego Twój kot ma na imię Andrzej?
Ania Mach-But:
Bo Andrzej to nie imię, Andrzej to styl życia… kota (śmiech). A tak serio – długo nie mogliśmy wybrać odpowiedniego imienia dla małego rudzielca. Na początku były nawet podejrzenia, że to kocia dziewczynka. Ale gdy się okazało, że chłopak z niego pełnym pyszczkiem, to żadne kocie imię nie chciało do niego pasować. Pomysły były różne – Homer, Rademenes, Korek, Garfield, Tofik, Rudi i Leon. Dlatego przez pewien czas został po prostu Rudym lub Kotem i w końcu Rudym Kotem. Żył sobie z nami, ale ciągle jeszcze nie był Andrzejem.
Aż nadszedł listopad i Andrzejki. A z nimi myśl, że nie mamy żadnego Andrzeja w towarzystwie. Imieniny są, ale nie ma z kim świętować. I nagle zza dużego pudełka po pizzy wyjrzał… On ze wzrokiem: jak to nie macie Andrzeja, a ja, to kto?! I już wtedy wiedzieliśmy, że nasz Rudy Kot to Andrzej i żadne inne imię nie będzie dla niego lepsze ani bardziej odpowiednie.
Można powiedzieć, że sam sobie to imię wybrał, a raczej – sam wskazał, jak się nazywa.


Więcej przeczytasz w magazynie KOCIE SPRAWY Nr 149
– Marzec 2015