Zadzwoń do nas: (22) 844 19 84 / (22) 844 80 77 / 665 777 244 Email: kociesprawy@kociesprawy.pl

Nie masz jeszcze prenumeraty naszego magazynu?  Zamów

MAŃKI – KOTY, KTÓRE MÓWIĄ – Rozmowa z Anią Wardzińską

Zdjęcia: Ania Wardzińska

Najpierw była wyłącznie strona na Facebooku - biała Marcelka i czarny Maniek, kocie rodzeństwo na zdjęciach urozmaiconych dialogami, szybko zyskało rzeszę wiernych fanów. Opiekunka kotów i autorka strony, Ania Wardzińska, postanowiła jednak pójść o krok dalej i stworzyła blog z prawdziwego zdarzenia. Mańki w sieci można znaleźć pod adresem: maniekimarcelka.pl.

Z Anią Wardzińską, autorką poznańskiego bloga, rozmawia Ania Dąbrowska.

Ania Dąbrowska: Aniu, przeważnie dzieje się tak, że najpierw powstaje blog, a potem dołącza się do niego profile na portalach społecznościowych. A u Ciebie było zupełnie na odwrót. Czy przestrzeń Facebooka była za mała? Czy może zdjęcia trzeba czasem otoczyć słowami?
Ania Wardzińska:
Muszę się przyznać, że portale społecznościowe są mi o wiele bliższe niż blogowanie. Krótki przekaz, prawie bezpośrednia relacja z tego, co aktualnie się dzieje, to jest to, co lubię najbardziej. Dlatego Facebook zupełnie by mi wystarczył, gdyby nie liczba zdjęć Mańka i Marcelki rosnąca w zastraszającym tempie.
Zdjęcia kotów najczęściej powstają seriami. Spaceru z kotami nie uwiecznimy na jednym zdjęciu.
Nie da się! Kocie miny i reakcje nawet przy zwykłych codziennych czynnościach zmieniają się z minuty na minutę. Jak tego nie złapać obiektywem aparatu?! Szkoda marnować takie ujęcia, szkoda ich nie pokazać, no i szkoda ich nie zobaczyć. Głównie dlatego powstał blog.


Więcej przeczytasz w magazynie KOCIE SPRAWY NR 157 - Listopad 2015