Zadzwoń do nas: (22) 844 19 84 / (22) 844 80 77 / 665 777 244 Email: kociesprawy@kociesprawy.pl

Nie masz jeszcze prenumeraty naszego magazynu?  Zamów

KOTY W OBIEKTYWIE – Rozmowa z Moniką Małek

Monika Małek mieszka we Wrocławiu i robi piękne zdjęcia, a swój fotograficzny talent wykorzystuje, aby wspierać różnego typu akcje społeczne dotyczące adopcji i zdrowia kotów. Jej zdjęciami, które można obejrzeć pod internetowym adresem mmalek. pl, zachwyciłam się już dawno. Monika potrafi uchwycić w kadrze piękne momenty z kociego życia, a jej zdjęcia pulsują żywymi obrazami i miłością do tych wyjątkowych czworonogów.

 Z Moniką Małek rozmawia Ania Dąbrowska.

Ania Dąbrowska: Koty, koty i jeszcze raz koty. Co zmienia kot w życiu człowieka?
Monika Małek:
Czasami mam wrażenie, że zaczęłam istnieć dopiero wtedy, gdy w moim życiu pojawił się mój pierwszy kot, pierwsze zwierzę, które całkowicie było ode mnie zależne. To ode mnie zależała jego przyszłość. Od moich trafnych i mniej trafnych decyzji. Gdy adoptujesz kota, twoje życie diametralnie się zmienia. Jeśli nie dasz mu jeść, będzie głodny, jeśli się z nim nie wybawisz, będzie nadpobudliwy i będzie chciał wszystko zniszczyć, jeśli nie będziesz chodził z nim do weterynarza, zachoruje bądź złapie coś, czego by uniknął, gdyby był tylko zaszczepiony. Mając kota, uczysz się być odpowiedzialnym za drugą istotę. Jest od ciebie zależna, to ty ją formujesz, „nadajesz jej kształt”. To bardzo poważne zadanie: bycie odpowiedzialnym za to, jaki ktoś kiedyś będzie.


Co daje Ci życie z kotami?

Ja i koty to jedno. Nie umiem spojrzeć na siebie inaczej, niż poprzez koty. Trudno mi jest w ogóle myśleć, że kiedyś było inaczej.


Więcej przeczytasz w magazynie KOCIE SPRAWY NR 162 KWIECIEŃ 2016