Zadzwoń do nas: (22) 844 19 84 / (22) 844 80 77 / 665 777 244 Email: kociesprawy@kociesprawy.pl

Nie masz jeszcze prenumeraty naszego magazynu?  Zamów

KOCIE TAJEMNICE.PL STAŚ SZEWCZYK

PROFESJONALNIE O KOTACH

Strona internetowa kocietajemnice.pl wyróżnia się profesjonalnym wyglądem i ciekawymi treściami. Łączy w sobie pasje i zainteresowania jej autora - czyli koty i popularyzowanie wiedzy o nich oraz wyraźne zacięcie jej twórcy do programowania. Ze Stasiem Szewczykiem, autorem i pomysłodawcą witryny „Kocie Tajemnice" oraz tegorocznym maturzystą rozmawia Ania Dąbrowska.

Ania Dąbrowska: Stasiu, Twoja strona jest bardzo ładna pod względem graficznym. Widać spójną koncepcję, treści są przejrzyście rozmieszczone, a nawigacja łatwa do opanowania. Czym kierowałeś się, budując tę stronę?

Staś Szewczyk: Na obecny wygląd „Kocich Tajemnic" wpłynęło wiele czynników i ciężko wymienić wszystkie z nich. To wieloletnia praca wielu osób. Na samym początku, zanim wystartowałem z docelowym portalem (kiedyś prowadziłem witrynę o nazwie „Kociowisko"), prześledziłem obecny rynek pod kątem wyglądu stron. Po długich dyskusjach z moją doradczynią - Małgorzatą Traciak, zdecydowaliśmy się na jak największą prostotę. Zależało nam też na przejrzystości.
Po tych ustaleniach skontaktowałem się ze znajomym grafikiem, opisałem mu, jak ma wyglądać cały projekt, i zabraliśmy się do pracy. Początkowo było ciężko, ale wraz z upływem czasu popularność serwisu rosła. „Kocie Tajemnice" zaczęły się liczyć na rynku portali o kotach. Cały czas staram się wprowadzać poprawki, by uprzyjemniać chwile spędzane właśnie u nas.

A skąd pomysł na stronę o kotach? Czy koty były w Twoim życiu od zawsze, czy, jak w przypadku wielu moich blogowych rozmówców, pojawiły się niespodziewanie i na zawsze zostały?
Koty były w moim życiu od zawsze. Już jako mały dzieciak zostałem zarażony nimi przez moją mamę. Towarzyszyły mi w dobrych czy też trudnych chwilach. Jeśli chociaż przez chwilę w ciągu doby nie pobawiłem się z kotami, uważałem ten dzień za stracony. Moim zdaniem są to najcudowniejsze stworzenia, które poprawią humor (nawet jeśli przesypiają bardzo często większość dnia). Natomiast pomysł na założenie strony zrodził się już bardzo dawno. Gdy miałem siedem lat, tata pokazał mi podstawy tworzenia stron www i można powiedzieć, że zaraził mnie tą częścią informatyki. Już jako mały chłopiec chciałem tę wiedzę poszerzać i wykorzystać w odpowiedni sposób. Wtedy przyszły mi do głowy właśnie koty. Początkowo nie było to takie łatwe, gdyż wiedziałem na ich temat niewiele. Jednak z roku na rok to się zmieniało i było tylko lepiej. Teraz jestem dumny, że chyba udało mi się osiągnąć sukces oraz że strona cały czas rośnie w siłę.


Więcej przeczytasz w magazynie KOCIE SPRAWY Nr 158-159 - Grudzień 2015/Styczeń 2016