Zadzwoń do nas: (22) 844 19 84 / (22) 844 80 77 / 665 777 244 Email: kociesprawy@kociesprawy.pl

Nie masz jeszcze prenumeraty naszego magazynu?  Zamów

KOCIE SPRAWY W KOCIE ŁAPKI - Tekst Ania Dąbrowska


Kotów w potrzebie jest bez liku pod każdą szerokością geograficzną. Na szczęście zawsze znajdą się osoby, które chcą im pomagać. O tym, jak trudna i pełna wyzwań jest to praca, doskonale wie Dagmara Pietraszek, autorka kociego bloga www.kefirimorfeusz.wordpress.com,
a także technik weterynarii i absolwentka kursów z zakresu psychologii kotów i psów COAPE. Dagmara skutecznie wspiera opuszczone czworonogi. Jej osobiste koty, Kefir i Morfeusz, także mają niemały udział w tej misji.
Z Dagmarą Pietraszek rozmawia Ania Dąbrowska


 Ania Dąbrowska: Kefir i Morfeusz to kotki nieco poturbowane przez los. Jak trafiły do Twojego domu?
Dagmara Pietraszek:
W moim życiu musiał pojawić się kot, to była tylko kwestia czasu. Stało się to około sześciu lat temu. Wtedy niewiele wiedziałam o kotach. Szukając w lokalnych ogłoszeniach TEGO kota, znalazłam Kefira – czarnego kocurka po amputacji łapy, podopiecznego fundacji Kocie Życie. Od tej chwili jego wielkie okrągłe oczy witają mnie każdego dnia. Kefir gościł już na łamach KOCICH SPRAW jako bohater mojego opowiadania oraz na zdjęciu ilustrującym artykuł.
Kiedy zawitał w moim domu, nie chciałam, by był jedynym kotem. Zaczęłam mu szukać odpowiedniego towarzysza. Trwało to dość długo. Miał być dorosły, stateczny i spokojny, z charakteru podobny do Kefira. Przeglądałam internet i dzięki stronie grupy Kotylion w serce zapadł mi Morfeusz z łódzkiego schroniska. Był poturbowany przez człowieka, postrzelony, zabiedzony i według opisu miał spokojne, miłe usposobienie. Okazało się jednak, że oba kocury, choć są w podobnym wieku, różnią się jak ogień i woda. Stateczny i zadumany Kefir oraz wiecznie wnerwiony poszukiwacz przygód Morfeusz są razem od pięciu lat.

Na blogu Twoje koty wypowiadają się w imieniu własnym, a także w imieniu tych, które za bardzo miauczeć nie mogą.Więcej przeczytasz w magazynie KOCIE SPRAWY Nr 141-142 LipiecSierpień 2014