Zadzwoń do nas: (22) 844 19 84 / (22) 844 80 77 / 665 777 244 Email: kociesprawy@kociesprawy.pl

Nie masz jeszcze prenumeraty naszego magazynu?  Zamów

KOCIE BLOGI - RUDO MI

Z Magdaleną Kuflińską, autorką bloga rudomi.pl, rozmawia Ania Dąbrowska.

Zdjęcie:
Maciek Stefański,
futrografia.pl

Ania Dąbrowska: Koty pojawiają się w naszym życiu w różny sposób. Niektórzy kota planują, u innych pojawia się on przypadkowo i niespodziewanie. Jak było u Ciebie?
 Magdalena Kuflińska: Kiedy zamieszkał z nami Bambosz, nie umiałam chyba jeszcze dobrze chodzić ani mówić. Jednak dopiero Rysiek i Marchewka są tymi kotami, które pojawiły się w moim dorosłym, samodzielnym życiu.
Adopcji Ryśka nie planowałam, zaplanowały ją moja mama i siostra, a ja po prostu nie mam silnej woli i nie potrafiłam wyjść bez niego z odwiedzin w jego pierwszym domu. Przyjęcie nowego członka rodziny, Marchewki, było już zdecydowanie świadomą decyzją. Wiedziałam, że nie chcę, żeby Rysiek był samotny, kiedy znikam na całe dni.
I mimo że koty aż tak bardzo się ze sobą nie zaprzyjaźniły, to przynajmniej mają siebie, kiedy ich ludzie są poza domem.

Skąd wzięła się u Ciebie potrzeba prowadzenia bloga o kotach?
Co Cię zainspirowało?
Odpowiedź na to pytanie jest prosta: koty (śmiech). To, jak wyglądają i cała gama typowych dla nich zachowań, tworzą razem na tyle barwną kompozycję, że szkoda by było jej w jakiś sposób nie upamiętnić.
Mój partner świetnie czuje się fotografując koty, a ja doskonale czuję się łącząc obrazy ze słowami. Z tego połączenia mógł wyjść tylko koci blog.


Więcej przeczytasz w magazynie KOCIE SPRAWY Nr 128 – Czerwiec 2013