Zadzwoń do nas: (22) 844 19 84 / (22) 844 80 77 / 665 777 244 Email: kociesprawy@kociesprawy.pl

Nie masz jeszcze prenumeraty naszego magazynu?  Zamów

KOCIE-PORADY.PL MIESZKO EICHELBERGER

BLOG BEHAWIORALNY

W sieci pojawia się coraz więcej blogów pełnych ciekawych informacji.
W kociej blogosferze przykładem takiego zjawiska jest strona Kocie Porady Behawioralne (kocie-porady.pl), na której publikowane są treści dotyczące zachowania kotów. Z autorem strony Mieszkiem Eichelbergerem rozmawia Ania Dąbrowska.

 Ania Dąbrowska: Blogi ulegają specjalizacji. Dzięki temu mamy pewność, że można zaufać treści, która jest na nich publikowana, szybko wyszukać potrzebną informację. Jedną z takich stron są właśnie Kocie Porady Behawioralne. Jak wyglądały początki Twojej działalności w Internecie?
Mieszko Eichelberger:
Wszystko zaczęło się na jednej z malutkich grup dyskusyjnych, gdzie kociarze dzielili się swoją wiedzą. Jednak z dnia na dzień, a później z tygodnia na tydzień – wiedza i dyskusje oraz świadomość miłośników kotów niezbyt się powiększała. Uznałem więc, że czas na założenie czegoś własnego. Tak powstała moja pierwsza grupa, a także źródło inspiracji dla strony, bloga – czyli Kocich Porad Behawioralnych (www.facebook.com/groups/poradybehawioralne/).


Piszesz i mówisz to, co myślisz. Nie każde „okołokocie” działanie zyskuje Twoją aprobatę. Dobro kota jest dla Ciebie na pierwszym miejscu. Jakich zachowań człowieka wobec kota lub jakich zjawisk nie pochwalasz, mimo ogólnego zachwytu?

Jednym z najbardziej bolesnych i denerwujących mnie tematów jest przypisywanie ludzkich zachowań, uczuć, najczęściej tych negatywnych, kotom. Kot jest według wielu opiekunów złośliwy, wredny, mściwy. Zamiast próbować zrozumieć naturę istot, które wzięli pod swój dach, skracają i spłycają temat, i zrzucają wszystko na karb tych cech. Z tego niezrozumienia, czasem nawet bez złej woli, biorą się dalsze problemy zwierząt, na przykład problemy zdrowotne, behawioralne, a konsekwencją jest najczęściej ich krzywda: powroty do schronisk, domów tym czasowych czy fundacji, lub co gorsza – lądowanie kota na ulicy.

Więcej przeczytasz w magazynie KOCIE SPRAWY Nr 156 – PAŹDZIERNIK 2015