Zadzwoń do nas: (22) 844 19 84 / (22) 844 80 77 / 665 777 244 Email: kociesprawy@kociesprawy.pl

Nie masz jeszcze prenumeraty naszego magazynu?  Zamów

BLOG Z WĄSEM KAROLINY WĄSIK


z cyklu
KOCIE BLOGI, CZYLI ROZMRUCZANY INTERNET

Zdjęcia: Karolina Wąsik i Michał Raban, kotzwasem.blogspot.com

 Kot z wąsem, czyli wszędzie koty – w taki sposób można scharakteryzować stronę, którą prowadzi Karolina Wąsik – kotzwasem.blogspot.com.

Zajrzałam na nią na chwilę i zostałam na dłużej. Świat Karoliny to nie tylko ciekawe teksty, ale też tworzenie kociego rękodzieła do noszenia, podziwiania, zabawy.

Ania Dąbrowska: Zaglądam na twój blog i pierwsze co widzę, to piękna grafika: ona, on i koty. To twój pomysł?Karolina Wąsik: Pomysł mój, wykonanie niestety nie! Ten „portret rodzinny” był prezentem na rocznicę dla mojego chłopaka. Zamówiłam go w genialnej pracowni „Je je”. Artystka Sonia Jewak sprostała moim oczekiwaniom, a nawet więcej. Grafika wisi już nie tylko na ścianie, ale wszędzie, gdzie się da, między innymi zdobi szablon mojego bloga.

Kot z wąsem to nie tylko blog, to również twoja malutka manufaktura. Dzięki tobie można „ubrać się w kota” lub podarować komuś coś kociego. Jak to się stało, że szyjesz takie fajne rzeczy?
Kot z wąsem to przede wszystkim marka, która powstała dość nieoczekiwanie. Kiedy kończyłam studia filologiczne i pracowałam jako dekorator w popularnej sieciówce, przekonana o tym, że moje dziecięce marzenie o pracy ze zwierzętami odeszło w nicość, nastąpił ciąg zdarzeń, który wszystko zmienił. Z dnia na dzień zrezygnowałam z pracy i zamiast szukać kolejnej, równie znienawidzonej, kupiłam maszynę do szycia i z pomocą mamy (która miała jakieś pojęcie o krawiectwie, bo ja nie miałam żadnego) rozpoczęłam przygodę z własną działalnością. I tak, dziwnym zrządzeniem losu, spełniłam niejako swój dziecięcy plan.


Więcej przeczytasz w magazynie KOCIE SPRAWY NR 172 LUTY 2017